Z Dauha se vracejí naši atleti bez medaile!

Ze  světového šampionátu v lehké atletice se vracejí naši atleti bez jediné medaile. V Dauha  získali pouze dvě pátá místa, neobhájili z předchozího mistrovství zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili.

Je to  nejhorší výsledek v historii od mistrovství světa v Tokiu  v roce 1991, kde se desetibojař Změlík umístil na čtvrtém místě. Tentokrát si vybojovali  nejlepší umístění pátá Hejnová na 400 metrů překážek a Vadlejch v hodu oštěpem, který  byl rovněž pátý. Určitě v hodu oštěpem, jak v soutěži  mužů a žen se očekávalo nejvíc, zejména poté, kdy z kvalifikace si do boje o medaile vybojovaly tři naše závodnice.

Nakonec ani jedna se neprobojovala do rozhodujících hodů, nejúspěšnější  byly Špotáková, která obsadila deváté místo. Ogrodníkové patřilo jedenácté a Šedivé 12.místo. Po zranění Veselého bojoval  s 31 oštěpaři pouze Vadlejch, kterému se víc dařilo v kvalifikaci,  kdy hodil 84,31 m, zatímco ve finále stačilo 82,19 m na páté místo. Ve vrhu koulí  se čekalo od Staňka, že se probojuje do finálové osmičky. Ovšem nedávné zranění  bezesporu mělo vliv na Staňkovu formu, především psychickou pohodu. Musel se spokojit desátým místem.

Málo potěšující je, že čest naší ženské atletiky zachraňovaly  nejstarší, 32letá Hejnová a 36letá Špotáková. U mladších závodnic, především Maki, Vondrové, Ogrodníkové a Šedivé, nezbývá než věřit, že jejich čas ještě přijde.

To, že do desítky  nejlepších v  jednotlivých disciplinách se dostali  jen Vadlejch, Hejnová,

Špotáková a Staněk, je smutným konstatováním nevydařeného šampionátu naší atletiky.

ČTSA (ph),

Výsledky

foto: ČAS – Aleš Gräf

www.atletika.cz