Vyjádření české fotbalové reprezentace na téma anglických fanoušků!

Vzhledem k množícím se dotazům zasílám vyjádření za českou fotbalovou reprezentaci k tématu britských médiích o anglických fanoušcích:

„Co se týče otázky přeložení termínu, tak ten je od losu kvalifikační skupiny daný a je plně v kompetenci UEFA.

Přípravám na zápas přikládáme maximální důležitost, a to se týká i s tím spojených bezpečnostních opatření. Máme nastavený interní systém komunikace s českou i anglickou policií, podle kterého stanovujeme počty pořadatelů a další opatření. Děláme maximum pro to, aby na stadionu žádné nepřístojnosti nevznikly.

Na zápas se chystá velké množství anglických fanoušků. Soupeř má navýšenou kvótu pro své příznivce, tak jako ji recipročně měla česká reprezentace v březnu v Londýně. Zároveň toto opatření souvisí i s bezpečnostními otázkami, to znamená, že jsme docílili toho, aby angličtí fanoušci seděli pohromadě, a nebyli roztroušení po celém stadionu. Anglická strana má k dispozici 3800 lístků.

Veškeré informace pro fanoušky, kteří v pátek půjdou do fanzóny před stadionem nebo přímo na zápas, například ohledně dopravy, zveřejníme včas v průběhu týdne. Ale už nyní na fanoušky apelujeme, aby dorazili s dostatečným časovým předstihem.“

Petr Šedivý,Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace