Tomáš Souček a Ladislav Krejčí před zápasem s Anglií!

Záložník pražské Slavie Tomáš Souček řekl na srazu české fotbalové reprezentace před kvalifikačním zápasem o účast na mistrovství Evropy 2020, že musí český tým každopádně v pátečním zápase v pražském Edenu na Slavii, vyhrát nad favoritem Anglií a zároveň napravit březnový gólový debakl 0:5 v Londýně na Wembley.

„Do Wembley jsem se v březnu hodně těšil. Bylo to velice úžasné, ale naše hra byla velice nepřesná a konečný výsledek byl pro nás nepříjemný. Ale v pátek chceme v Edenu, vše napravit a zároveň vybojovat tři důležité body, které nám pomohou ve skupině k případnému postupu na Evropské mistrovství. Těším se a zároveň věřím, že to zvládneme,“ řekl Souček redaktorům médií v rámci setkání reprezentačního týmu v Praze.

Pětigólový debakl z úvodního kvalifikačního utkání už ho nestraší. „Už jde úvodní utkání mimo mě, bylo to nepříjemné, už jsme si to na videu probrali. Udělali jsme na Wembley hodně chyb. Zápas se nám herně s vysokou porážkou, vůbec nepovedl. Takže v pátek musíme ve hře hodně změnit. Je to pro nás obrovská motivace, získat s Anglií důležité body a zvládnout zaslouženou výhru. Hrajeme totiž doma, takže věřím, že budeme hrát aktivně s důrazem, rozhodně budeme hrát tak, abychom si ho užili s výborným anglickým týmem,“ dodal Souček.

„Anglickou ligu mám nejradši, vím, že tam hrají hráči s obrovskou herní kvalitou, zejména v průběhu zápasu, jsou hodně aktivní a střelecky dobří, vedou skupinovou tabulku, bez prohry a mají v případě výhry již zajištěný postup, to můžeme, ale zatím oddálit. Sleduji jejich zápasy, to znamená, že bych se chtěl od nich něco nového naučit,“ řekl Souček, který fandí Arsenalu a dodal,“ V Anglii nejsou lepší hráči než v Dortmundu nebo v Interu, je to stejná hráčská kvalita. Věřím, že zkušenosti z evropských soutěží jsou k nezaplacení, s Anglií musíme hrát tak, jak to hrajeme ve Slavii se soupeři v Lize mistrů.“ 

Ladislav Krejčí hráč FC Bologna hraje v současné době v základní sestavě italského týmu, na pozici levého obránce, kde si vede velice dobře, dokonce v neděli vsítil druhý gól, první v roce 2016.  Trenér reprezentace Šilhavý, ho neustále sledoval, byl s ním v neustálém kontaktu, takže se nakonec rozhodl ho nominovat na kvalifikační zápas proti Anglii a přípravný se Severním Irskem.    

„Je dost příjemné, když nastupujete do ligového zápasu a jste v průběhu, hodně nápomocný ve hře svému týmu. V Itálii, ale mají větší přednost asistence, přesto jsem po dlouhé době rád, že jsem v neděli dal gól. Velká škoda je, že nebylo utkání vítězné, za tři body, nakonec skončilo remízou s Laziem Řím 2:2, kdy jsem se trefil umístněnou a přesnou hlavičkou do sítě,“ řekl na srazu Krejčí.

„Všichni víme, že tým Anglie je favorit, takže to bude velice těžký zápas. Bylo by dost špatné, kdybychom se již před zápasem soupeře obávali a do hry šli předem s tím, že asi nedokážeme vyhrát. Do zápasu, ale s těmito obavy určitě nepůjdeme, spíš se budeme snažit vyhrát, přestože budeme hrát proti favoritovi. Věřím, že budeme hrát, hlavně aktivně a důrazně, abychom si připsali úspěšný výsledek,“ prohlásil Krejčí, který pravděpodobně nastoupí od začátku zápasu v obraně.  

Další důležitý kvalifikační zápas proti Kosovu odehraje česká reprezentace v Plzni. V posledním ve skupině se střetne v Sofii s Bulharskem.

Čtsa, kc, audio, foto: