Rekordní návštěva v O2 aréně: 17 463 diváků!

Páteční zápas Philadephie Flyers s Chicagem Blackhawks  sledoval v pražské O2 aréně rekordní počet diváků na hokeji. Úvodní duel prvního kola NHL vidělo 17 463 fanoušků, mnoho jich přijelo z USA.

Utkání mělo slavnostní ráz, v úvodu zazněly česka a americká hymna. Čeští fanoušci připravili třem našim hráčům  z obou týmů vřelé přivítání. A také s potleskem kvitovali akce Jakuba  Voráčka v dresu Flyers i Davida Kämpfa a Dominika Kubalíka v dresu Blackhawks. Pro Kubalíka to byla premiéra v NHL. Přestože se  naši nezapsali mezi střelce., byli na ledě hodně vidět a  rozhodně nezklamali.

Nejdramatičtější, v utkání vysoké úrovně, byla třetí třetina. Philadelpia vedla od 50. minuty 4:2 a v závěru se  vzchopil tým Chicaga  k mohutnému náporu. Dvě a půl minuty hrál power power play. Snížil na rozdíl jediného gólu, ale víc jim už úporně bránící hráči Philadelphie nedovolili.

Philadelphia Flyers – Chicago Blackhawks 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky: 7. a 39. min. Konecny, 27. Lindblöm, 50. Raffl – 8. A. Nylander, 40. DeBrincat, 48. P. Kane, Jedním ze čtyř rozhodčích byl český  čárový sudí Libor Suchánek.

ČTSA (ph), foto: nhl.cz