David Tomášek novou posilou Sparty!

Na startu nové sezony Tipsport extraligy hlásí HC Sparta Praha další posilu. Útočné řady rozšíří klubový odchovanec David Tomášek, který se do Čech vrací z finské Jyväskyly. Člen širšího kádru reprezentace se ve Spartě dohodl na víceleté smlouvě a zasáhnout by mohl už do nedělního utkání na ledě Mladé Boleslavi.

Třiadvacetiletý útočník se vrací do Sparty po devíti letech, kdy ještě jako žák zamířil do zámoří. Přes žákovské soutěže a OHL se vrátil do Česka, kde nastupoval za Pardubice a propracoval se až do reprezentace. „David byl vloni dlouhou dobu člen reprezentačního kádru, z něhož vypadl až těsně před mistrovstvím světa. Je to mladý, ambiciózní hráč, a navíc náš odchovanec. Ve Spartě působil před svým odchodem do zámoří. Po ukončení smlouvy ve finském Jyväskylä jsme se domluvili na dlouhodobé smlouvě až do roku 2022,“ uvedl sportovní ředitel Petr Ton.

Předešlou sezonu odehrál David Tomášek ve finské SM-liize, kde nasbíral 36 bodů (11+22) v 56 zápasech základní části a další gól vstřelil ve dvou duelech play off. V aktuálním ročníku zasáhl do sedmi utkání se solidní bilancí jedné trefy a pěti gólových přihrávek, ale po ukončení smlouvy v Jyväskyle se dohodl na angažmá se Spartou. „Vracím se do míst, kde to dobře znám, kam jsem se jako malý kluk chodil dívat na áčko. Je to speciální pocit a rozhodně jsem za to moc rád,“ řekl po příchodu.

Na webu www.hcsparta.cz zveřejníme rozhovor s hráčem!

ČTSA, MAREK TÁBORSKÝ | PR & Media

HC SPARTA PRAHA