Jágrovo Kladno vyhrálo ve Zlíně!

V pátém kole Tipsport extraligy byli úspěšnější hostující týmy, mezi nimi  i Kladno. To si odvezlo ze Zlína tři body za vítězství 2:1. Hokejisté Zlína jsou tak jediní v soutěži bez bodu a uzavírají tabulku.

Na opačném pólu tabulky si udržuje vedoucí postavení Liberec, který  všech pět utkání vyhrál, z toho tři v normální hrací době. Naposled si v bouřlivém prostředí na litvínovském ledě poradil po vyrovnaném boji s  domácí Vervou. Liberec má pronásledovatele v  hradeckém Mountfieldu, který po úvodní prohře, jde od vítězství k vítězství. V pátek si poradil se Spartou. Pražané už utrpěli třetí porážku a zatím  nenaplňují předpoklady sázkové kanceláře Tipsport, že budou největšími favority na titul.

Hokejisté Zlína stále bez bodu!

Po šesti kolech Tipsport extraligy zůstává bez bodu pouze Zlín. V neděli podlehl na ledě vedoucího Liberce po vyrovnaném boji 4:6. Generální manažer Zlína Hosták neuvažuje o změně hlavního trenéra Stavjani,  věří v brzký obrat k lepšímu!

Před začátkem soutěže podceňované Kladno se v průběhu tří dnů vzchopilo. Po vítězství ve Zlíně 2:1 a doma v prodloužení nad Olomoucí 4:3, přestože prohrávalo 0:3, je jedenácté se stejným počtem šesti bodů jako desátá Sparta, která zápas s Litvínovem bude hrát až 13. října.

Překvapivým výsledkem kola byla úterní prohra plzeňských Indiánů. Hostující  Mladá Boleslav měla mohutný závěr, v posledních dvaceti minutách nastřílela tři branky.

Zlepšenou výkonnost s přibývajícími zápasy prokazuje obhájce titulu Třinec. V domácí hale si přesvědčivě poradil s hradeckým Mountfieldem a je druhý. Ovšem Oceláři mají o dva předehrané  zápasy víc než třetí Mladá Boleslav.