Dodatečnou pozvánku do reprezentace dostal útočník Zdeněk Ondrášek!

Poslední volné místo v nominaci české fotbalové reprezentace na zápasy proti Anglii a Severnímu Irsku obsadí útočník Zdeněk Ondrášek. Trenéři národního týmu se ho rozhodli povolat na základě jeho výkonů v americké lize za Dallas.

Třicetiletý Ondrášek se do české reprezentace dostal poprvé v kariéře. V mládeži má na kontě tři starty za jedenadvacítku.

„Trenéři ho pečlivě sledovali delší dobu. V posledních týdnech si řekl o nominaci svými výkony za Dallas. Myslíme si, že si pozvánku do národního týmu zaslouží a že nám může pomoci,“ uvedl manažer reprezentace Libor Sionko.

Ondrášek dal od poloviny srpna v americké lize pět gólů. V minulém ročníku se mu dařilo i ve Wisle Krakow, za kterou se v polské lize trefil jedenáctkrát v devatenácti zápasech. V české nejvyšší soutěži hrál až do roku 2012 za České Budějovice.

Pondělní sraz české reprezentace ovšem Ondrášek nestihne. V neděli ho ještě čeká zápas ve Spojených státech, a tak se k národnímu týmu připojí až v pondělí večer.

Český národní tým čeká v pátek 11. října kvalifikační zápas o postup na mistrovství Evropy 2020 proti Anglii (stadion Eden) a tři dny nato příprava proti Severnímu Irsku (stadion Letná). Lístky na obě utkání jsou k dispozici na webu www.vstupenkyfotbal.cz.

Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace

Fotbalová asociace České republiky