V Edenu čeká Slavii těžký soupeř: Dortmund

I když Borusie poslední dva zápasy v bundeslize  remizovala, lze ji považovat za favorita. Už proto, že trenér Slavie Jindřich Trpišovský, který Borussii obdivuje už mnoho let, má obavy ze startu  stoperů Kudely a Hovorky, kteří v pondělí vůbec netrénovali a v úterý se zapojili do přípravy jen částečně. Také zdravotní stav Traorého, zraněného v Miláně, není zatím stoprocentní. Na marodce zůstal  Takács, ale zato se uzdravil Ševčík. 

Klíč k dobrému výsledku vidí trenér červenobílých v ovládnutí středu hřiště. Přehrát takové borce, jakými jsou Witsel, Reus a Deleney bude v utkání stěžejní.  Německý tým, který patří dlouhodobě ke špičce bundesligy, umí těžit z vysoce nátlakové útočné aktivity. O tom se přesvědčili  všichni hráči Slavie, kteří zápasy Dortmundu sledovali v televizi a s trenéry na videu.

„Bude zapotřebí sáhnout si na dno sil a hrát s takovým nasazením jako v Milánu,“ říká Lukáš Masopust. Věří, že důležitým dvanáctým hráčem bude vyprodané hlediště jako v zápasech se Sevillou a Chelsea.

ČTSA (ph), foto: Steinbergerova,