Boleslav postoupila do osmifinále po povedené odvetě za loňské vyřazení!

Za minimálního zájmu fanoušků vstoupili boleslavští fotbalisté do českého poháru MOL Cup 2019-20 duelem třetího kola. Druholigové Chrudimi oplatili loňské vyřazení a čtyřmi góly v závěrečné dvacetiminutovce postoupili do pohárového osmifinále.

První poločas se sice odehrál za výrazné herní převahy boleslavského týmu, ale bez gólového efektu. Chrudimští už ve 2. minutě vybojovali rohový kop, který od Šedovy branky odhlavičkoval Ladra. V příštích minutách rozhodčí Petřík neuznal Boleslavi dva góly, ve 4. minutě Komlichenkovi kvůli ofsajdu, ve 13. minutě Jiřímu Klímovi, který skóroval po přihrávce Komlichenka, jenž se s míčem po souboji s dvojicí obránců pravděpodobně ocitl za koncovou lajnou.
Boleslavští střídali kombinační útoky s dlouhými nákopy na dvojici vysokých útočníků (Komlichenko, Jiří Klíma), ale neúspěšně. Chrudimští byli v kombinaci o poznání nepřesnější a na dostřel boleslavské branky se dostávali ojediněle. Ve 42. minutě po nadýchaném obloučku Jiřího Klímy se neprosadil Fulnek v tvrdém souboji s chrudimským brankářem Zimou. Před koncem poločasu ve slibných příležitostech neuspěli Jiří Klíma ani Komlichenko.

Po přestávce se do druhého poločasu vrátili Boleslavští s čerstvým a především kreativním Matějovským. Jeho střelu ve 48. minutě Fulnek tečoval k pravé tyči, kam se chrudimský gólman Zima vrhnul včas. Potom Bucha netrefil chrudimskou branku a na druhé straně Froněk minul boleslavskou branku.
V 56. minutě Chrudimští nenápadně zaútočili po pravém křídle a po přízemní přihrávce před branku se Hynek bez přípravy trefil k pravé tyči – 0:1.
Než stačili boleslavští hráči i jejich příznivci znervóznět, tak v jejich prospěch sudí Petřík odpískal penaltu za faul na Jiřího Klímu. Ovšem ke zděšení většiny přítomných Komlichenko pokutový kop poslal vedle levé tyče mimo soupeřovu branku, nervozitu nezahnal a nepříznivé skóre nezměnil. V tu chvíli boleslavští fotbalisté marně hledali kopací jistotu, naopak hráči Chrudimi se s velkým elánem tlačili k Šedově brance. Vašulínovu střelu k levé tyči v 62. minutě Šeda zvládl. Po chvilkovém chrudimském tlaku naštěstí zůstalo jen u nejtěsnějšího rozdílu ve skóre.  Boleslavští se srovnali a v závěrečných dvaceti minutách protivníka rozstříleli.
V 70. minutě po Matějovského rohu Tataev hlavičkoval do břevna a Túlio nekompromisní dorážkou k levé tyči vyrovnal na 1:1.
V 73. minutě po Matějovského trestném kopu od pravé postranní čáry se v chumlu na chrudimském brankovišti prosadil Mešanovič střelou k levé tyči – 2:1.

V 75. minutě Komlichenko neuspěl v běžeckém souboji s protihráčem a kolem 77. minuty po Fulnekově obranné hlavičce, kterou odvrátil Froňkovo zakončení do odkryté branky, boleslavská defenzíva odolala třem chrudimským rohovým kopům. V 79. minutě po kombinační spolupráci Matějovského s Komlichenkem běžel Budínský sám proti chrudimské brance, kterou lajdáckým kopem netrefil. Podobně hodně nepřesně pálil v příští minutě i Mešanovič.
V 85. minutě Jiří Klíma u koncové lajny ve zdánlivě beznadějné situaci obral o míč dva protihráče a po jeho přihrávce napříč brankovištěm Mešanovič sám u pravé tyče snadno zvýšil boleslavské vedení na 3:1.
V 86. minutě po Mešanovičově přihrávce vysoko přestřelil chrudimskou branku Provazník.
V 89. minutě ve finále lehkonohé boleslavské kombinace Matějovský na hranici šestnáctky zahrál jednomu z bránících hráčů na housle, čímž poslal do šance Buchu, který udělal kličku brankáři Zimovi a z úhlu se trefil do opuštěné branky – 4:1.
V nastavených dvou minutách nařídil rozhodčí Petřík pokutový kop proti Boleslavi a Mastík ho jistou ranou proměnil – 4:2.
Mladá Boleslav oplatila Chrudimi loňské vyřazení a letos po splnění role favorita postoupila do osmifinále českého poháru MOL Cup 2019-20, které se losuje v pátek 4. října a jeho úředním termínem konání je středa 30. října 2019.

FK Mladá Boleslav – MFK Chrudim 4:2 (0:0)

Góly: 73. a 85. Mešanovič, 70. Túlio, 89. Bucha – 56. Hynek, 90. Mastík (z pokutového kopu). Rozhodčí: Petřík – Flimmel, Šimáček. ŽK: Komlichenko – Drahoš, Mastík, Krčál. Diváků: 831.

Mladá Boleslav: Šeda – Pech (59. Mešanovič), Jakub Klíma, Tataev, Túlio – Ladra (46. Matějovský), Budínský, Bucha, Fulnek – Jiří Klíma, Komlichenko (79. Provazník).

MFK Chrudim: Zima – Řezníček, Drahoš, Krčál, Mastík – Nguyen Luong – Hynek, Sixta (83. Kesner), Froněk – Vašulín (81. Dostálek), Ujec (68. Rybička).

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace