Boj o EURO proti Kosovu uvidí Plzeň, předprodej začne v polovině října!

Poslední domácí zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2020 odehraje česká fotbalová reprezentace v Plzni. Ve čtvrtek 14. listopadu nastoupí v Doosan Areně proti Kosovu. Předprodej vstupenek začne v polovině října.

Kosovo je největším konkurentem českého týmu v boji o druhou postupovou příčku. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého tak v Plzni mohou udělat klíčový krok na EURO.

„Tam se asi bude rozhodovat, a tak to bude strašně důležitý zápas. Zatím na něj nijak zvlášť nemyslíme, protože máme v hlavách hlavně říjnový sraz a zápasy proti Anglii a Severnímu Irsku, ale věřím, že fanoušci v Plzni vytvoří našemu týmu skvělou podporu,“ řekl trenér Jaroslav Šilhavý.

Volný předprodej vstupenek začne ve čtvrtek 17. října v 8 hodin ráno, a to na internetové stránce www.vstupenkyfotbal.cz. Lístky budou rozdělené do tří cenových kategorií. Nejlevnější vyjdou
na 290 korun, II. kategorie na 490 korun a nejlepší sedačky na 690 korun (viz plánek stadionu).

K dostání budou také VIP vstupenky – ty si zájemci budou moci objednat také od 17. října na e-mailové adrese vstupenky@fotbal.cz.

Na stejném e-mailu (vstupenky@fotbal.cz) si budou objednávat lístky vozíčkáři. Ti budou mít vstup volný, cena pro jejich doprovod je 100 korun.

„Chceme, aby česká reprezentace hrála po celé republice, nejenom v Praze. Z toho důvodu jsme už letos hráli v Olomouci. V Plzni jsou navíc skvělí fanoušci, což dokazují při domácích zápasech Viktorie. Věříme, že i nás v tomto důležitém zápase poženou dopředu a vytvoří pro náš národní tým skutečně domácí prostředí. Krásný a opravený stadion navíc odpovídá všem předpisům UEFA,“ zdůvodnil předseda Fotbalové asociace České republiky Martin Malík, proč padla volba právě na západočeské město.

Reprezentace hrála v Plzni naposledy na podzim 2017. Tehdy tam v kvalifikaci o postup na mistrovství světa porazila San Marino 5:0.

Jen tři dny po zápase s Kosovem – 17. listopadu – odehraje česká reprezentace závěrečné utkání kvalifikace v Bulharsku. Zájemci, kteří chtějí národní tým podpořit přímo v Sofii, si vstupenky
za 390 korun můžou objednávat do 21. října na e-mailové adrese vstupenky@fotbal.cz, podrobnosti najdou na webu www.fotbal.cz.

Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace

Fotbalová asociace České republiky