Mešanovič nedal penaltu, o vítězství Slavia nepřišla!

V sobotním večerním utkání 11. kola Fortuna:ligy v pražském Edenu připravil  Mešanovič, donedávna útočník Slavie, Mladou Boleslav o remízu. V nastavení neproměnil pokutový kop. Jeho střela letěla vysoko nad  branku a Slavii zůstaly tři body za hubené vítězství 1:0.

Pokutový kop nařídil rozhodčí Marek až po zdlouhavém zhlédnutí videa, které prozradilo, že ve druhé minutě prodloužení po nejnebezpečnější akci  v celém průběhu zápasu, jinak  útočně malátných hostí,  srazil domácí a střídající Zelený loktem boleslavského obránce Křapku.  K Mešanově exekuci došlo ve chvíli, kdy běžela 97. minuta.

Kdyby zápas skončil nerozhodně, byl by to jen důkaz, jak prohlásil nejeden expert (často citoval Tomáš Pospíchal), že fotbal nemá logiku. Slavia totiž měla celý  zápas v režii na svých kopačkách, jak obrovskou herní převahu měla, dokazuje poměr rohů 11:0. Ale standardní situace, na  rozdíl od jiných utkání, zahrávala špatně a vůbec koncovka byla Achillovou patou. Šancí  na výraznější vítězství, aspoň o tři góly, bylo víc než dost.

Nejlepší partii odehráli červenobílí v úvodních  20 minutách, jejich útočné akce byly  rychlé a před brankou Stejskala, přesně kombinovali  a  často stříleli. Výsledkem byl gól ve 14. minutě po vtipné přihrávce  Stancia na Masopusta. Jeho prudký, ale přesný centr pohotově zakončil Olayinka. Nikdo z diváků v té době nečekal, že to bude gól jediný!

Mladoboleslavský tým zůstal hodně dlužen své pověsti. Jeho čtvrté místo v ligové tabulce,  z pohledu výkonu v Praze, se jeví až moc lichotivé. Otázkou je, jaká by byla jeho útočná aktivita, kdyby byl na hřišti nejlepší ligový střelec  Komličenko, který nemohl nastoupit proto, že musel pykat za inkasované žluté karty.

„Slávistickému trenérovi jsem gratuloval k zaslouženému vítězství, i když jsme sahali po bodu,“ řekl Jozef Weber. „V prvním poločase jsme hráli dobře v defenzívě, ale kdo chce uspět na dnešní Slavii, musí podat nadstandardní výkon v ofenzívě a to jsme nepředvedli. Po přestávce jsme se zlepšili a v průběhu druhého poločasu se rozhodli pro hru na dva útočníky. Šance jsme sice měli, ale věřil jsem, že si jich vypracujeme více,“ dodal boleslavský trenér a k závěru utkání podotkl, aniž by dával příliš najevo zklamání: „Naše chvíle přišla v nastavení, ale nevyužili jsme ji, už dlouho jsme nebyli tak blízko bodu na Slavií jako tentokrát.“

Lukáš Budinský po utkání:

Ondřej Kolář, Vladimír Coufal po utkání:

Slavistický kouč Jindřich Trpišovský s notnou dávkou diplomacie chválil boleslavský tým. „Do poslední vteřiny utkání se o něco hrálo, což byla škoda vzhledem k našemu výkonu v prvním poločase, kdy nám chyběl druhý gól po našem brzkém vedení. Boleslav se postupem času dostala do hry a podala velmi dobrý týmový výkon. Byla ve druhém poločase živější a nárokovala si vyrovnání. Hrálo se nahoru dolů, ale my neřešili dobře naše útoky,“ řekl slávistický trenér a opakovaně zdůraznil, že Slavia dobře do zápasu vstoupila, ale Boleslava hrála skvěle a díky tomu byl zápas až do konce zajímavý. „Málem jsme o vítězství přišli,“ neskrýval Jindřich Trpišovský úlevu z tříbodového zisku za nejtěsnější možnou výhru.

SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)

Branka: 14.Olayinka. Rozhodčí: Marek – Caletka, Leška. ŽK: Hovorka, Škoda, Zelený – Matějovský, Tatajev. Diváci: 18  079.

Slavia: Kolář – Coufal, Hovorka, Kúdela (46. Frydrych), Bořil –  Souček –  Masopust, Hušbauer, Stanciu, Olayinka (89. Zelený) – Škoda (71. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Mladá Boleslav: Stejskal – Křapka, Tatajev, Pudil, Túlio (66. Jiří Klíma) – Bucha (54.Ladra), Budínský, Hubínek, Matějovský, Fulnek – Mešanovič. Trenér: Weber.