Náročný „anglický“ týden završíme v neděli na Žižkově

Fotbalisté FC Vysočina v neděli završí nároční „anglický“ týden. Po veledůležité domácí bitvě proti Brnu a atraktivním středečním pohárovém měření proti Spartě se v neděli představí pod Žižkovským vysílačem. Čeká je těžké dopolední utkání proti tradičnímu soupeři, který do tohoto ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY skvěle vstoupil a výborně si vede i v MOL Cupu.

Květnový úprk Viktorie za záchranou ve II. lize měl parametry sportovního zázraku. Možná i proto se žižkovský kádr dočkal v letní přestávce výrazného okysličení, aby se podobné drama již neopakovalo. A skutečně, tým do nového ligového ročníku vykročil skvěle. Po sedmi kolech získal skvělých 13 bodů za výhry proti Sokolovu, Vítkovicím, v Chrudimi a s Varnsdorfem. Navíc přidal i cenný bod z Líšně. V posledních dvou kolech se však bodový zisk Viktorie zastavil. Tým kouče Zdeňka Haška doma podlehl 1:2 Hradci Králové a v posledním kole 4:2 nestačil v Třinci. O čtyři dny později se do Slezska vrátil, aby zde sehrál duel MOL Cupu na půdě prvoligové Karviné. A zrodilo se překvapení, neboť zápas dvou kombinovaných sestav vyzněl lépe pro Žižkov, který tak slavil postup do osmifinále.

Doplňme, že červenobílý dres oblékají exjihlavští fotbalisté Marek Opluštil, Josef Bazal, Augusto Batioja a gólman Pavel Soukup.

Vysočinu čeká náročná bitva ve specifickém dopoledním čase. Jistě bychom se nezlobili, kdyby se jihlavskému mančaftu podařilo zopakovat šťastné vítězství, které před rokem na Žižkově zajistila trefa Petr Tlustého v závěru utkání. S jakým očekáváním do duelu půjde trenérský tým FCV? „Čeká nás nepříjemný a herně kvalitní soupeř, který se v dosavadním průběhu podzimu prezentuje dobrým fotbalem a nepochybně patří do horní poloviny tabulky. Výborně vstoupil do sezóny a nezvládl vlastně pouze poslední dva duely, což jistě bude chtít v neděli v domácím prostředí odčinit a vrátit se na vítěznou vlnu. Navíc bude povzbuzen pohárovým překvapením z Karviné. Do Prahy pojedeme s cílem napravit dva poslední venkovní duely, z nichž jsme vyšli bodově naprázdno,“ řekl před zápasem kouč Radim Kučera.

Na které hráče si budete muset dát v neděli pozor? „Viktoria vychází ze stabilní jedenáctky, která se příliš nemění. Velkou oporou je dobrá středová řada, kde účinně rotují a drží míč Batioja, Gil a Súkenník. Dokáží navíc vhodně doplnit nebezpečného zkušeného útočníka Diviše. Nečeká nás nic lehkého,“ upozornil lodivod FC Vysočina.

Ve středu proti Spartě nenastoupili Vejmola, Zoubele, Tlustý či Klobása. Lze očekávat, že proti Viktorii budou k dispozici? „Věříme, že se absentující hráči dají zdravotně dohromady a do zápasu nastoupí. zatím je to ale 50/50,“ uzavřel svůj komentář Kučera.

Vzájemná bilance: 10 utkání  5 – 2 – 3  21:10 | 5 utkání  2 – 1 – 2  10:7 | 5 utkání  3 – 1 – 1  9:3

Poslední vzájemné utkání: 3.5.2019 – Fotbalisté FC Vysočina v rámci 26. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vzdávali hold Armádě ČR a zároveň nutně potřebovali potvrdit roli favorita v duelu proti Viktorii Žižkov. Oba úkoly se jim podařily na výbornou, když už v 1. minutě hráli s výhodou jednoho muže v poli po vyloučení Frizoniho, kterou během osmnácti minut proměnili v pohodlné vedení 0:3. Pod konečné skóre utkání 4:1 (3:0) se dvěma góly podepsali Lukáš Zoubele a Stanislav Klobása. Za hosty střílel Josef Bazal.

https://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocina-vzdala-hold-jasnou-vyhrou-nad-Zizkovem-5817

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 8 – Klobása, 2 – Mikuš, 1 – Vaculík, Jawo, Tijani, Lacko, Koubek

Žluté karty: 3 – Tijani. 2 – Novotný, Fortelný, Vaculík. 1 – Klobása, Javůrek, Tlustý, Vedral, Vejmola.

FK Viktoria Žižkov

Sestava v posledním utkání: Švenger – Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak (63. Urbanec) – Batioja (76. Čapek), Súkenník – Bazal, Gil, Martan – Diviš.

Trenér: Zdeněk Hašek

Střelci: 3 – Batioja, Čapek, 2 – Bazal, Urbanec, Gil, Březina, 1 – Opluštil, Súkenník, Diviš.

Miroslav Fuks
vedoucí marketingu a tiskový mluvčí