Mistrovství České republiky v seniorském fotbalu vyhrál Inter Senior fitnes!

Mistrovství České republiky v seniorském fotbalu vyhrál na strahovském stadionu Přátelství tým Inter Senior. Turnaj se uskutečnil v pátek dopoledne za účasti bývalých fotbalových hvězd a zaměstnanců asociace.

 Tým vicemistra Evropy z roku 1996 Karla Poborského, ve kterém se představil například, člen Klubu ligových kanonýrů Verner Lička, vyhrál nad výběrem reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého 3:2.

„Sice jsme prohráli, ale byla to zajímavá zkušenost. Je to velký fotbalový nezvyk, když se nesmíte rozběhnout, ale jen chodit. Každopádně je akce pro bývalé výborné hráče významná, kterou můžete hrát v každém věku,“ uvedl Jaroslav Šilhavý.

Karel Poborský

Seniorský fotbal, jehož propagaci odstartovala FAČR na podzim 2017, je určený pro hráče nad šedesát let.

Hraje se na čtvrtině klasického fotbalového hřiště s pěti hráči v poli a jedním brankářem na 2×10. minut. Hlavním rozdílem proti klasickému fotbalu je, zákaz běhání.

 „Fotbal je jednoznačně nejkrásnější a nejrozšířenější hra a my jsme velice rádi, že jsme se přidali po vzoru mnoha států Evropy i světa k veteránskému a také seniorskému neboli walking fotbalu. Je důkazem, že fotbal baví lidi hrát po celý život, hlavně je to zdravotně možné. Dnešní seniorský fotbalový turnaj, opět dokazuje, zejména fotbalové emoce, zároveň spojovaní lidi napříč věkem. Je to velice krásný zážitek,“ řekl na závěr Otakar Mestek, vedoucí oddělení Grassroots fotbalu. 

Celkový počet účastníků se oproti loňskému turnaji, navýšil o jeden tým. Z výhry 4:1 se nakonec ve finálovém zápase s výběrem bratislavského fotbalového svazu, zaslouženě radoval, obhájce loňského vítězství Inter Senior fitnes. Spokojenost a radost ze sportovního a aktivního prožitku, měli všichni účastníci strahovského šampionátu.

Celkové umístění:

1.Inter Senior fitnes

2.Výběr BFZ U60+

3.SENIOR SPECIAL SPORT TEPLICE

4.Golden Gate

5.SK Kantoři Příbram

6.FC Jílové

7.Senior fitnes

8.SK Senior Most

Čtsa, audio, foto: Steinbergerová, Zdroj: www.fotbal.cz