V domácím poháru postup přes Jihlavu

Sparta postoupila ze třetího kola domácího poháru MOL CUP výhrou 2:1 na hřišti druholigové Jihlavy. Skóre zápasu otevřel Kozák, domácí následně vyrovnali. O postupu Sparty rozhodl v 86. minutě střídající Martin Hašek.

Trenér Václav Jílek se rozhodl změnit základní sestavu, doma nechal odpočívat Hložka a Lischku, naopak poprvé nominoval do domácího poháru Andrease Vindheima.

Sparta začala hned v úvodu aktivně a první šanci vypracovala v šesté minutě, kdy se dostal z autového vhazování do zakončení Vindheim, ale jeho přízemní střelu zlikvidoval brankář Veselý bez problémů.

Do vedení šla Sparta ve třinácté minutě, kdy Frýdek našel ve vápně Kozáka, který se uvolnil přes obránce a přesně umístněnou střelou do levého rohu branky, nedal domácímu gólmanu žádnou šanci 0:1.

Jenže po minutě hry domácí vyrovnali, když Javůrek poslal centr z levé do vápna, na míč si naběhl volný Smejkal, který pohotově uklidil za záda brankáře Nity 1:1.

V dalších minutách se hra odehrávala ve středu hřiště, bez finálního zakončení obou týmů. Přesto se snažil po Mendejeckově ztrátě míče, domácí Mikuš skórovat, jenže jeho střelu z dvaadvaceti metrů, brankář Nita vychytal.

Následně přišla šance švédského útočníka Karlssona v pokutovém území, ale jeho přihrávku na lépe postaveného Kozáka, domácí obrana odvrátila na roh, z kterého se mohl prosadit u pravé tyče Kozák, jenže odražený míč chtěl Frýdek z brankové čáry poslat do sítě, ale na poslední chvíli, gólovou šanci zlikvidoval Tijani, stoper Jihlavy.

Po změně stran dominovala Jihlava. Nejprve se snažil překonat brankáře Nitu, umístněnou střelou do horního rohu Javůrek, následně vsítili po hezké akci domácí gól zásluhou Jawa, ale kvůli ofsajdu neplatil.

Sparta důraznou domácí hru vyrovnala. Na pravé straně se dobře uvolnil Karlsson, míč nacentroval na Plavšiče, který našel Kangu, ale jeho následnou střelu k pravé tyči, brankář vyrazil.

Vzápětí po centru Hanouska zleva, skončila střela Trávníka z hranice velkého vápna nad břevnem. V sedmdesáté minutě kopala Sparta přímý kop z dobré pozice, před pokutovým územím ale Karlssonův  pokus přes hlavu proletěl nad brankou.

V 79. minutě Sparta kopala roh, na který si naběhl hlavou volný Kaya, jeho pokus ale zlikvidovala domácí obrana. Po čtyřech minutách se dostal Kozák za domácí obranu, jenže brankář Veselý, vyloženou šanci opět vychytal.

Z výhry a postupu Sparty se rozhodlo pět minut před koncem zápasu, po důrazném tlaku v pokutovém území. Nejprve dvě střely Trávníka, domácí odvrátily. Na následný centr Vindheimana z pravé strany si naběhl hlavou Martin Hašek a přestože byl atakován Vaculikem, tak poslal míč do sítě.

Domácí se ještě snažili v závěru o vyrovnání, ale Sparta si výhru uhlídala, moc nescházelo, aby jihlavští vyrovnali, ale díky brankáři Nitovi, který perfektním zákrokem, nedal Koubkovi zblízka, aby vyrovnal.

Sparta ve vyrovnaném utkání, vybojovala těžce postup do dalšího kola.

FC Vysočina Jihlava – AC Sparta Praha 1:2 (1:1)

Branky: 14. Smejkal – 13. Kozák, 86. Hašek. Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka. ŽK: Tijani, Rezek, Mikuš, Smejkal. Diváci: 3 676.

Jihlava: Veselý – Pojezný, Tijani, Smejkal, Vaculík (87. Vedral) – Svoboda (70. Novotný), Mikuš, Rezek, Lacko, Jawo (81. Koubek) – Javůrek. Trenér: Kučera.

Sparta: Nita – Vindheim, Kaya, Hancko, Frýdek (48. Hanousek) – Karlsson (77. Graiciar), Kanga (64. Hašek), Trávník, Mandjeck, Plavšić – Kozák. Trenér: Jílek.