FCV bude ve středu bojovat o pohárový postup proti Spartě!

Pět dnů po vydařeném ligovém derby proti Zbrojovce Brno se fanoušci FC Vysočina mohou těšit na další atraktivní utkání. Ve středu 25. září se v Jihlavě od 17:00 hodin představí slavný klub z Letné – Sparta Praha! Ve hře bude postup mezi 16 nejlepších týmu národního poháru MOL Cup.

Sparta, jako účastník předkol evropských pohárů, do MOL Cupu vstupuje až třetím kolem. Nachází se v nelehké situaci po nepřesvědčivém vstupu do FORTUNA:LIGY, kdy se po 10 odehraných zápasech pohybuje na 7. příčce tabulky se ziskem pouhých 14 bodů. Navíc po nevydařené nedělní bitvě se Slavií, která si z Letné odvedla vítězství 0:3. O středečním pohárovém měření hovořil letenský kouč Václav Jílek už na tiskovce po derby: „Musíme si vše dobře vyhodnotit, hodit za hlavu a jít dál. Máme tři dny do těžkého zápasu, kdy jedeme do Jihlavy, která je jedním z předních týmů II. ligy. Zde nás nečeká nic snadného. Duel s Vysočinou jistě bude mít svůj vliv i na další náročné ligové utkání, která nás v neděli čeká v Plzni.“

Vysočina do III. pohárového kola přešla po dvou výrazných vítězstvích nad divizním Humpolcem (0:9) a třetiligovou Hostouní (1:6). Atraktivní duel proti Spartě bude pro jihlavský tým výraznou motivací: „Zápas proti Spartě je pro nás všechny velkou odměnou, ale zároveň do něj půjdeme s tím, že budeme chtít kousat a letenský tým potrápit. Víme, že Sparta má v této sezóně nepřesvědčivé výsledky a pohybuje se pouze uprostřed ligové tabulky. Její ambice jsou přitom mnohem vyšší. Určitě k pohárovému utkání přistoupí se vší vážností a bude chtít postoupit. My jí to ale nedáme zadarmo a o postup se porveme. Myslím si, že jsme doma silní a dokážeme Spartu potrápit. Zvlášť, když má za sebou těžké derby se Slavií a před sebou neméně náročný ligový duel v Plzni,“ řekl k nadcházejícímu utkání trenér Radim Kučera.

Domácí lodivod se vyjádřil i ke složení pohárové sestavy FCV: „S ohledem na zdravotní stav týmu a vytížení hráčů se budu snažit postavit to nejlepší. Každý hráč, který ve středu v našem dresu nastoupí, na hřišti odevzdá všechno. I proto doufám, že dorazí početná divácká kulisa a my se zase předvedeme v dobrém světle.“

Střelci FC Vysočina v aktuálním ročníku MOL Cupu: 3 – Beltran, Rezek, Koubek a Mikuš, 2 – Zoubele, 1 – Svoboda

Vzájemná bilance: 14 utkání  1 – 3 – 10  6 : 29 / doma: 7 utkání  1 – 2 – 4  3:9 / venku: 7 utkání  0 – 1 – 6  3:20

Poslední vzájemné utkání: 11.5.2018 – Fotbalisté FC Vysočina proti Spartě Praha před vyprodanými ochozy sehráli velmi dobré utkání, v němž byli slavnému celku vyrovnaným soupeřem, vytvořili si více vyložených příležitostí a dvakrát trefili brankovou konstrukci. Bohužel, k opakování loňského vítězství nad Spartou nedošlo a v Jihlavě nezůstal ani cenný bod. Hosté totiž byli šťastnějším týmem, když se v 81. minutě ujala střela Guélora Kangy. Vysočina prohrála nejtěsněji 0:1.

https://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocinu-ve-skorovani-zastavila-brankova-konstrukce-5409

Miroslav Fuks, vedoucí marketingu a tiskový mluvčí
 
FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s.,