Vyhráli rychlými góly v začátcích obou poločasů!

Boleslav s ostravským Baníkem neprohrála pět roků a tento statistický fakt potvrdilo i střetnutí desátého ligového kola FORTUNA: LIGY v podzimní sezóně 2019. Boleslavští přemohli silného protivníka ve fotbalově kvalitním souboji plném gólových příležitostí z obou stran a udrželi si tak postavení na třetí příčce aktuálního pořadí v ligové tabulce.

Boleslavský trenér Weber provedl tři změny v základní sestavě v porovnání s předchozím ligovým zápasem. Chytal Stejskal místo Šedy, do obrany se vrátil Křapka, stoperskou dvojici tvořili Jakub Klíma s Tataevem, když mimo zůstal zraněný Pudil, ze středové formace vypadl Budínský a od první minuty hrál Jiří Klíma.

První poločas Boleslavští vyhráli brzkým gólem, ke kterému další nepřidali, ačkoliv šancí měli několik.
V 6. minutě první boleslavský roh rozehrál Matějovský a v houštině těl na malém vápně se prosadil Tataev, jenž hlavičkoval úspěšně k pravé tyči – 1:0.
Následující minuty nabídly přestřelku bez efektu. Fulnekův centr Komlichenko hlavičkoval mimo branku. Kuzmanovič střílel jen pár centimetrů nad boleslavskou branku. Ve 13. minutě ostravský roh odhlavičkoval od Stejskalovy branky Tataev k Matějovskému a ten založil brejk, při němž běželi čtyři boleslavští hráči proti jednomu ostravskému bekovi, ale Mešanovič brankáře Budinského neprostřelil. V 18. minutě se při ostravském centru zprava nedomluvili Křapka se Stejskalem a hlavičkující Kuzmanovič těsně minul odkrytou boleslavskou branku.
Ve 28. minutě nadějný boleslavský útok vyvrcholil Mešanovičovým centrem, který si v soupeřově šestnáctce zpracoval Matějovský a nastřelil obětavě bránícího protihráče. Ve 30. minutě po Matějovským pěkně rozehraném trestňáku Komlichenko hlavičkoval do břevna. Ve třetí čtvrthodince boleslavský tlak polevil a Ostravští se častěji dostávali na dostřel Stejskalovy branky, kterou však pořádně netrefili. Ve dvouminutovém nastavení po spolupráci s Komlichenkem přestřelil ostravskou branku Mešanovič.

Druhý poločas začal pro Boleslav šťastným sledem rozdílných situací. Dvě minuty po změně stran sice ostravský Kuzmanovič dorazil do boleslavské branky Stejskalem vyražený míč, ale sudí odmávali i odpískali ofsajd a gól správně neuznali, načež o dvě minuty později Boleslavští dali druhý gól.
Ve 49. minutě boleslavské obléhání soupeřovy šestnáctky vyvrcholilo Matějovského přihrávkou Hubínkovi, jenž se trefil nechytatelnou dělovkou k levé tyči – 2:0.
V 54. minutě Mešanovič v obrovské šanci nastřelil ostravského gólmana. V 59. minutě Smolův přízemní centr odvrátil Tataev a o chvíli později další ostravský centr s jistotou stáhl Stejskal před skákajícím Smolou. V 63. minutě Fleišmanův nadýchaný trestňák propadl před boleslavskou brankou a odskočil k pravé tyči, odkud ho famózním zákrokem Stejskal vytlačil na roh, po něm následoval ještě další roh zakončený hlavičkou pod břevno, na kterou Stejskal opět fantasticky zareagoval a uhájil tak boleslavské čisté konto.
Čtvrt hodiny před koncem Ostravští zatlačili boleslavské mužstvo ke Stejskalově brance, ale nedobyli ji. Ojediněle nebezpečný boleslavský atak v 76. minutě po šikovné Komlichenkově přihrávce pokazil Mešanovič, když křížnou přízemní ranou podél gólmana jen o několik centimetrů minul ostravskou branku. V závěrečné desetiminutovce boleslavský brankář Stejskal opakovaně vychytal Baroše, a to v 83. a 86. minutě, pokaždé však ostravskému kanonýrovi sudí odmávali i odpískali ofsajdová postavení. Rozhodčí utkání prodloužil o tři minuty a v nich Boleslavští získali rohový kop, který rozehrál Matějovský a na hřišti čerstvý Lukáš Budínský zakončil nepřesnou hlavičkou.

FK Mladá Boleslav – FC Baník Ostrava 2:0 (1:0)

Góly: 6. Tataev, 49. Hubínek. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Kříž,  ŽK: Tataev, Komlichenko – Stronati, Šindelář. Diváků: 4324

Mladá Boleslav: Stejskal – Křapka, Jakub Klíma, Tataev, Fulnek – Hubínek – Bucha, Matějovský, Jiří Klíma (71. Túlio) – Mešanovič (87. Lukáš Budínský), Komlichenko.

Baník Ostrava: Viktor Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter, Šindelář, Jánoš (24. Hrubý), Holzer (54. Smola) – Kuzmanovič, Diop (67. Baroš).

Nepochopitelné rozdíly ve výkonech v Teplicích a doma proti Ostravě

Jozef Weber se navzdory radosti z výhry nad Baníkem nepřestával divit, jak rozdílně se jím vedený tým prezentoval v rozmezí necelého týdne, kdy prohrál v Teplicích a porazil Ostravu.

„Zaslouženě jsme vyhráli velice kvalitní utkání,“ pochvaloval si zisk tří bodů boleslavský trenér Jozef Weber. Zdůraznil, že má samozřejmě z vítězství radost, ale pod jeho vlivem ho o to více mrzí středeční prohra v Teplicích. „Je škoda, že v Teplicích prohraje mužstvo, které je schopné podat tak kvalitní výkon, jaký předvedlo proti Baníku. Ostravské mužstvo je kompaktní, ví co a jak hrát, těžko se proti němu soupeři prosazují. Byla škoda, že jsme nedali více gólů, když jsme na ně příležitosti měli, stále jsem měl obrovské obavy, že by nám jediný inkasovaný gól cestu za vítězstvím hodně zkomplikoval, tím spíše, když trenér soupeře Páník nasadili Smolu a Baroše proti naší mladé stoperské dvojici. Naštěstí jsme závěr docela v poklidu dohráli.“
Jozef Weber
zdůraznil, že v mladoboleslavské brance jedničkou stále je Šeda, ale v náročném programu usoudil, že přišla chvíle dát Stejskalovi šanci a s jeho výkonem byl spokojený, neboť v důležitých okamžicích tým podržel zlikvidováním velkých ostravských šancí. Pudila, kterému se v uplynulém týdnu vracely svalové potíže, raději ze sestavy vynechal, aby se pořádně doléčil.

Ostravský kouč Bohumil Páník byl s výkonem svého týmu značně nespokojený: „Naším cílem pro utkání bylo eliminovat dva útočníky Boleslavi, ale oni si z nás udělali trhací kalendář, protože jsme byli v první půli málo agresivní. Po přestávce už jsme byli důslednější, ale nedali bychom gól, ani kdyby se hrálo do půlnoci. Příležitosti jsme měli, ale gól jsme nedali. Boleslav, která má chytré hráče, mohla dát dalších pět gólů. Má pět vynikajících ofenzivních fotbalistů, kteří nám dělali obrovské problémy, a podržel je mně neznámý gólman, viděl jsem ho chytat poprvé a podal vynikající výkon“.