Para hokejisté budou pevnou součástí Sparty!

Praha, 20. září 2019 – S novými sadami dresů a dohodou o hlubším začlenění do sparťanské rodiny vstoupí do nadcházející sezony para hokejisté Sparty. Příjemné novinky představili společně s vedením klubu. 

 „Jsme jeden tým a máme ty nejvyšší ambice. Pokud se budeme vzájemně podporovat a motivovat, tak nás nikdo nezastaví. A právě vy jste vzorem osobní statečnosti a schopnosti vypořádat se s životními výzvami. Uděláme vše pro to, abyste se stejně cítili jako nedílná součást klubu,“ řekla na tréninku všem přítomným hráčům a hráčkám generální manažerka Barbora Snopková Haberová. 

Do budoucna hokejový klub přislíbil ještě větší začlenění para hokejistů do sparťanské rodiny. „Pro kluky je to obrovská motivace. Jsme jediný klub v para hokejové lize, který může nosit stejné jméno, jako hokejisté. Hráči se tak cítí jako právoplatní hráči. Hrdě bojují se svým hendikepem a jsou součástí klubu s obrovskou historií,“ pochvaluje si člen představenstva HC Sparta para hokej Jan Zapletal. 

S para hokejisty stihli před tréninkem prohodit několik slov i členové sportovního vedení Petr Ton a Jaroslav Hlinka či německý trenér Uwe Krupp. Ten má přitom s para hokejem sám osobní zkušenost. „V Kolíně nad Rýnem, kde jsem trénoval, měli také para hokejový klub. Vyzkoušel jsem si ho na vlastní kůži. Usedl jsem do saní a najednou jako kdybych celý život hokej nehrál. Neměl jsem proti těm klukům šanci. Úplně nás rozebrali,“ smál se zkušený kouč. 

Do cvičných saní pro nováčky nakonec usedl sportovní manažer Jaroslav Hlinka. „Není to žádná sranda, byl jsem rád, že jsem udržel stabilitu. Musel bych s klukama tvrdě trénovat, abych aspoň trochu zvládal stíhat jejich tempo,“ podotkla se legenda Sparty. 

Para hokejisté Sparty přivedli před sezonu do týmu jedno zvučné jméno – Zdeňka Šafránka, někdejšího kapitána z paralympijských her. „Je tu skvělá parta, moc se mi tu líbí. A nové dresy jsou fakt parádní,“ těšilo jej. První zápas odehrají sparťanští para hokejisté již v sobotu 28. září, kdy vyzvou Zlín.  „Cíle pro sezonu? Jedině zlato,“ má jasno jediná zástupkyně ženského pohlaví Jana Nachtigalová.

Rozpis zápasů sparťanských para hokejistů: 

28. září 2019 – SHK LAPP ZLÍN – HC Sparta Praha

29. září 2019 – HC Studénka – HC Sparta Praha 

19. nebo 20. října 2019 – HC Sparta Praha – SKV Sharks Karlovy Vary

9. listopadu 2019 – HC Sparta Praha – SOHO Olomoučtí Kohouti

10. listopadu 2019 – HC Sparta Praha – SHK Mustangové AUTO IN

30. listopadu nebo 1. prosince 2019: SKV Sharks Karlovy Vary – HC Sparta Praha

14. prosince 2019 – HC Sparta Praha – SHK LAPP Zlín

15. prosince 2019 – HC Sparta Praha – HC Studénka

4. ledna 2020 – SOHO Olomoučtí Kohouti – HC Sparta Praha

5. ledna 2020 – SHK Mustangové AUTO IN – HC Sparta Praha

Marek táborský, tiskový mluvčí

HC Sparta Praha, a. s.