Vysočina se těší na páteční magnet kola proti Zbrojovce Brno!

Nadcházející 9. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídne jasný magnet. V pátek 20. září od 18:00 hodin je v Jihlavě na programu atraktivní utkání aspirantů na postup a derby duel FC Vysočina vs. Zbrojovka Brno! Důležitou bitvu o „šest“ bodů byste si rozhodně neměli nechat ujít! Přijďte Vysočinu podpořit!

Zbrojovka do II. ligy sestoupila stejně jako FC Vysočina v květnu 2018 a taktéž neuspěla o rok později v baráži o FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU, když byla nad její síly Příbram. Do aktuálního ligového ročníku vstoupila s jednoznačnými postupovými ambicemi, když před startem sezóny vyhlásila útok na 1. místo, které jako jediné zajišťuje přímý postup do nejvyšší soutěže. Na výborné jaro a úspěšnou letní přípravu však Šustrův tým herně a výsledkově nenavázal. Prohrál na Dukle Praha a hned čtyřikrát pouze remizoval – ve Vlašimi, s Pardubicemi, s Ústí nad Labem a v Třinci.

Neuspokojivé výsledky sportovní vedení Zbrojovky přiměly k velké aktivitě na přestupovém trhu. Do Brna tak v období kolem reprezentační pauzy dorazily tři výrazné posily – stoper Šmíd, střelec Pázler a též brněnský odchovanec a exreprezentační středový záložník Vaněk. V posíleném složení „Flinta“ zvládla náročné brněnské derby proti Líšni v uplynulém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Současný tabulkový rozdíl mezi FCV a Brnem činí čtyři příčky a pouhé tři body. Historická bilance vzájemných soubojů hovoří jednoznačně pro Jihlavu, která v dosavadních devíti domácích duelech zvítězila hned šestkrát. Nutno však připomenout, že poslední dvě ligová představení Zbrojovky na Vysočině skončila vítězstvím hostujícího celku. Navíc Kučerův tým Brnu podlehl i v obou přípravných cyklech. Poslední jihlavská výhra nad Brnem se zrodila v úvodním kole loňského ligového ročníku, kdy Vysočina vyplenila stadión na Králově Poli v poměru 1:3.

Ambice Zbrojovky jsou podtrženy tradicí, velikostí moravské metropole, finanční silou klubu a samozřejmě též kvalitou kádru. V brance má důvěru mladík Floder. Ve středu obrany lze očekávat posilu Šmída a exjihlavského Kryštůfka, ovšem nastoupit mohou i neméně kvalitní Pavlík či Šural. Vlevo je velkou oporou zkušený Eisman a defenzivní úkoly v záloze plní Bariš. Tvorba hry je na Vaňkovi, Šumberovi či Krškovi. Na křídle operuje velice nebezpečný Štěpanovský, zlobit mohou i  Bartolomeu či Přichystal. Branky leží na bedrech podhrotového Růska a urostlých střelců Pázlera a Magery.

„Jako trenér Jihlavy mám s Brnem špatnou bilanci, což se v pátek budeme snažit zlomit. A samozřejmě navázat na dosavadní stoprocentní domácí bilanci v aktuální sezóně. Čeká nás velice náročný duel proti kvalitnímu protivníkovi, který neskrývá jednoznačné postupové ambice. Musíme se na něj výborně připravit a podat daleko lepší výkon, než proti Chrudimi. Věřím, že nám k tomu pomohou naši fanoušci a zaplněný stadión,“ řekl k nadcházejícímu utkání trenér Radim Kučera.

Vzájemná bilance: 18 utkání  9 – 4 – 5  25:22 | doma: 9 utkání  6 – 1 – 2  13:9 | venku: 9 utkání  3 – 3 – 3  12:13

Ze vzájemných zápasů:

F:NL – jaro 19: FC Vysočina Jihlava – FC Zbrojovka Brno  1:6 (1:3)

Góly: 38. Šulc – 17. Růsek, 41. Zikl, 43. Přichystal, 52. Zikl, 71. Bartolomeu, 76. O. Vintr.

VYS: Veselý – Breda, Vedral, Tlustý (56. M. Pavlík), F. Novotný – Machuča, Šumský – Šefčík, Šulc, Preisler (61. Javůrek) – Klíma (72. Zoubele). BRN: Floder – Sukup, Šural, Pavlík, Eismann – Bariš, O. Vintr – Bartolomeu (73. Škoda), Růsek (70. Kříž), Přichystal – Zikl (80. Šumbera).

F:NL – pod. 18: FC Zbrojovka Brno – FC Vysočina Jihlava  1:3 (0:2)

Góly: 72. Magera – 20. Urblík, 45.(+2) a 59. Klíma

BRN: Melichárek – Sukup, Gáč, Pavlík, Eismann – Bariš – Štepanovský (80. Šural), Krejčí (55. Zikl), Kříž, Lutonský (65. Jambor) – Magera. VYS: Vejmola – Vaculík, Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Machuča – Fulnek, Urblík (77. Nerad), Zoubele (70. Javůrek) – Klobása, Klíma (87. Vedral).

ePojisteni.cz liga – jaro 18: FC Zbrojovka Brno – FC Vysočina Jihlava  0:0

BRN: Melichárek – Gomes, Kryštůfek, Pavlík, Vraštil – Polák (70. Vintr) – Acosta, Kratochvíl, Krejčí, Lutonský (65. Ashiru) – Růsek (46. Bazeljuk). VYS: Rakovan – Vaculík (44. Tlustý), Štěpánek, Buchta, Schumacher – Mara, Urblík (77. Nový) – Fulnek, Dvořák, Zoubele (87. Keresteš) – Ikaunieks.

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 8 – Klobása, 2 – Mikuš, 1 – Vaculík, Jawo, Tijani, Lacko, Koubek

Žluté karty: 3 – Tijani. 2 – Novotný, Fortelný, Vaculík. 1 – Klobása, Javůrek, Tlustý, Vedral, Vejmola.

FC Zbrojovka Brno

Pravděpodobná sestava: Floder – Sedlák, Šmíd, Kryštůfek, Eismann – Bariš, Vaněk – Štepanovský, Růsek, Šumbera – Pázler.

Trenér: Pavel Šustr

Střelci: 3 – Magera, 2 – Eismann, Šural, 1 – Pázler, Růsek, Bartolomeu, Černín, Pavlík

Změny v kádru:

Příchody: Fousek (přestup FK Pardubice), Krška (přestup SK Líšeň), Pázler (hostování FC Slovan Liberec), Šmíd (hostování Bohemians Praha 1905), Vaněk (přestup FK Ufa / RUS), Černín a Jambor (konec hostování SK Líšeň), M.Vintr (konec hostování MFK Vyškov), Gáč (konec hostování FK Fotbal Třinec).

Odchody: Krejčí (přestup AC Sparta Praha), Vraštil (přestup FC Fastav Zlín), M. Škoda (přestup 1.FK Příbram), Gáč (přestup FK Fotbal Třinec), Kříž, O.Vintr a Zikl (hostování SK Líšeň), Rybička (přestup MFK Chrudim).

Miroslav Fuks, vedoucí marketingu a tiskový mluvčí,