Nastoupí Slavia v derby v „milánské“ sestavě?

Dva dny po návratu z Milána trápí několik hráčů Slavie viróza a brankář Kolář měl střevní potíže. To prozradil trenér  Jindřich Trpišovský. Tak je na místě otázka, zda Slavia v derby nastoupí v „milánské“ sestavě.

“ Poslali jsme marody na vyšetření do nemocnice, chci věřit, že do nedělního derby se Spartou budou všichni v pořádku,“ informoval na tiskové konferenci v úvodu slavistický trenér.

Úspěšný kouč červenobílých povede své svěřence v derby už po páté, vždy z něho vyšel se štítem: tři remízy a dvě vítězství. Slavia má se Spartou za poslední tři a půl roku znamenitou bilanci, ani v jednom zápase neprohrála!

V improvizované tiskovce, v mix zóně na stadiónu Slavie, řekl trenér Jindřich Trpišovský, že 294. ligové derby bude mít pro něho pikantní příchuť, neboť proti němu bude na sparťanské lavičce trenér Václav Jílek, s nímž se dobře zná už z dob, kdy oba  působili u mládežnických celků Sparty. Má k němu respekt, uznává jeho kvality, přesto věří, že  nebude poraženým.

V neděli na Letné určitě bude Slavie postrádat zraněného Traorého. Není totiž vyloučeno, že ho může zastoupit, tak jako v San Siru, záložník Zelený. Na dotaz našeho redaktora, zda nastoupí Škoda, kterému se v derby většinou dařilo, se hlavní kouč Trpišovský pousmál a odpověděl, že si to nechá pro sebe. Ale názor redakce ČTSA je, že zřejmě dostane šanci, v nejhorším, bude střídat v průběhu  nedělního zápasu.

Kapitán Milan Škoda, se kterým jsme též hovořili,  je před derby v dobré náladě. Pro něho je zápas se Spartou vždy mimořádný, v lize nejprestižnější. „Sice se říká, že favorit v derby nevyhrává, přesto já věřím v naše vítězství. A pokud mi trenér dá šanci, dám do zápasu vše, co bude v mých silách. Protože jsem v Milánu nehrál tak jsem plný síl a pořádně nažhavený,“ říká jeden z nejzkušenějších hráčů Slavie.

ČTSA (ph), foto: www.sportovnizurnal.cz