V Edenu si Slavia snadno poradila se Slováckem!

V sobotním utkání 9. kola Fortuna: ligy v Edenu se představilo Slovácko, přemožitel Sparty  a Plzně na jejich hřištích, ale hrálo proti Slavii druhořadou roli. Nikdo z diváků by se nedivil, kdyby červenobílí zvítězili, výrazněji.  Tříbranková  prohra byla pro hosty, moc lichotivá.

Slavia, přestože nastoupila bez reprezentantů Součka, Bořila a Masopusta, a trenér Trpišovský dal  poprvé šanci  novým hráčům Horovi a na posledních 20 minut Provodovi, mohli slávisté dát aspoň šest gólů.  Velké gólové šance spálili Olayinka, Hora, Škoda nastřelil tyč a Stanciu břevno.

Zvláštní zmínky si zaslouží debut Lukáše Provoda, který byl na hřišti pouhých devět minut a po přihrávce  Tecla pohotově levačkou, pár metrů za pokutovým územím, překonal brankáře Porcala, nejlepšího hráče  hostí.

O tom, jak slabou roli hráli fotbalisté Slovácka, svědčí fakt, že všehovšudy jen pětkrát vystřelili na branku a  pouze jednou musel brankář  Slavie Kolář zasahovat. Ironií je, že jejich nejzkušenější hráč, šestatřicetiletý Petržela v 65. minutě o míč zahraný do vyložené šance zakopl v době, kdy Slavia vedla jen 2:0, takže se mohl postarat o zajímavější závěr zápasu.

Slávisté se vítězstvím naladili na úterní úvodní zápas Ligy mistrů.  Ovšem ze sestavy, která se představila v Edenu,  zřejmě proti Interu Milán nastoupí šest, maximálně sedm hráčů.

„Jak Slovácko hraje, jsme již věděli, je to hrozně pracovité mužstvo. Dobře si vede po zisku míče. Dokázali vyhrát na Spartě a Plzni. První poločas jsme odehráli přesně tak, jak jsme si představovali. Měli jsme kontrolu nad hrou, Dali jsme dva góly a spoustu dalších brankových možností. V druhém poločase jsme měli několik slabších minut, takže byl poločas z naší strany nepřesný, ale přidali jsme sice třetí gól, přesto jsme měli hrát aktivněji a důrazně. Jsme ale nakonec spokojeni. Zaslouženě jsme vyhráli, získali jsme tři body, dali jsme tři hezké góly, ale žádný nedostali. Výkon byl odlišný oproti Opavě,“ zhodnotil trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

„Jestliže chceme na Slavii uspět, musí hráči podat standardní nebo nadstandardní výkon. Bohužel se to nepodařilo. První poločas byl z naší strany hodně špatný. Hráli jsme alibisticky, zejména směrem dopředu, bez rychlého pohybu. Jestliže chcete uspět na Slavii, tak musíte mít stoprocentní defenzivu. Bohužel jsme udělali tři hrubé chyby. První gól po autu, druhý gól nebudu komentovat. Na Slavii se hraje velmi těžko, zejména když prohráváte 0:2. Ve druhém poločase, jsme se nepatrně zlepšili, ale domácí měli zápas pod kontrolou, upravili skóre na 3:0 a zaslouženě vyhráli. Slavie má obrovskou herní kvalitu, než všechny ostatní týmy v lize,“ řekl po utkání trenér Slovácka Martin Svědík.

SK Slavia Praha – 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)

Branky: 19. Hušbauer, 30. Coufal, 78. Provod. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Kříž. ŽK: Hovorka –  Reinberk, Hofmann, Petržela. Diváci: 13 789.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Zelený – Traoré –  Hora, Stanciu (79. van Buren), Hušbauer, Olayinka (69. Provod) – Škoda (75. Tecl). Trenér Trpišovský.

Slovácko: Porcal – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Šimko ( 57. Divíšek) – Havlík, Daníček – Petržela (76. Hellebrand), Sadílek, Kalabiška ( 71.Šašinka) – Zajíc.  Trenér Svědík.

Čtsa, ph, kc, audio, foto: Steinbergerová.