MISTROVSTVÍ EVROPY MUŽŮ V BASEBALLU

Čeští baseballisti porazili na Mistrovství Evropy Švédsko 10:3 a udrželi si tak naději na postup do čtvrtfinále.

O průběhu a výsledku zápasu rozhodl hned první český útok, ve kterém čeští hráči získali slibný náskok 5:0. „První směna byla i podle celkového výsledku velmi důležitá,“ pochvaloval si začátek utkání Martin Mužík. Proti Čechům se postavil švédský mladík Leo Bristow, kterému se pak v následujících směnách podařilo další snahy českých útočníků trochu zastavit. Jan Tomek začal naopak na nadhozu dominantně a během dvou směn nasbíral hned 4 strike outy. „Kluci začali výborně, takže se mi házelo dobře, nebyl pak takový tlak, rozjeli jsme se a byli jsme na vlně,“ okomentoval začátek zápasu startující nadhazovač.

Česká obrana inkasovala až ve 4.směně, tým měl zápas jasně pod kontrolou a svůj náskok stále navyšoval. „Vypadalo to, že švédskému týmu došli nadhazovači, po páté směně už nás nemohli ničím překvapit“ okomentoval další průběh utkání a tři další nadhazovače soupeře Martin Mužík.

Češi tak v pohodě dokráčeli k jasnému výsledku, který je udržel ve hře o postup ze skupiny do čtvrtfinálových bojů a tím o šanci hrát o postup na Kvalifikaci o OH.

Další důležité utkání je čeká ve středu večer, kdy se postaví proti domácímu týmu. „Jednu výhru nad Německem už letos z Mistrovství Evropy mám,“ připomněl Mužík vítězství ve finále Mistrovství Evropy do 23 let, a pokračoval „I zítra do toho půjdeme naplno a doufám, že to dobře dopadne.“

Evženie Votinská, Sekretariát ČBA