Trenér národního týmu doplnil reprezentaci!

Dodatečnou pozvánku po hlavní nominaci v závěru srpna do české fotbalové reprezentace před zářijovými kvalifikačními zápasy v Kosovu a Černé Hoře o postup na mistrovství Evropy 2020. Trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý povolal Stefana Simiče, Lukáše Kalvacha, Ladislava Krejčího, Michaela Krmenčíka a Martina Doležala.

Čtyřiadvacetiletý plzeňský záložník Kalvach je v nominaci národního „A“ týmu poprvé v životě. Pozvánku si zaslouženě vysloužil svými výbornými výkony ve FORTUNA:LIZE, nejprve v Sigmě Olomouc a následně po přestupu do Západočeské Viktorie. V juniorském věku nastupoval za reprezentační výběry do dvaceti a devatenácti let.

„Lukášovy výkony na začátku sezony nás hodně zaujaly. Do nominace se nedostal kvůli zranění David Pavelka a tak jsme se rozhodli pro Lukáše. Věříme, že to byla správná volba a že nám hodně pomůže k postupu na mistrovství Evropy,“ vysvětlil trenér Jaroslav Šilhavý.

Mezi dodatečně povolanými hráči byl slávistický obránce Ondřej Kúdela, který se z rodinných důvodů omluvil, tak jsme to vzali na vědomí.

Povolán byl i čtyřiadvacetiletý obránce Stefan Simič, fotbalista chorvatského Hajduku Split, který odehrál za reprezentaci jeden zápas, v rámci turnaje v Kataru v listopadu 2017 proti domácímu výběru. V mládežnických kategoriích U16 a U21 odehrál 49 zápasů. V aktuální fotbalové sezoně zatím, v dresu Hajduku nastoupil v šesti ligových zápasech, s bilancí jednoho gólu a tří žlutých karet.

„Stefan byl rovněž mezi hráči, kteří jsou v našem hledáčku. Byl v kádru AC Milán, kde nedostával pravidelné herní vytížení. Takže přestoupil do Chorvatska, kde hraje pravidelně, máme na něj dobré reference. Některé zápasy jsme dokonce viděli,“ poznamenal asistent trenéra Jiří Chytrý.

Záložník Krejčí z Boloni, jablonecký útočník Doležal a plzeňský nejlepší střelec Krmenčík, nad kterým visel otazník z důvodu zranění po sobotním ligovém zápase, je díky klubovým lékařům v pořádku. A do národního týmu se vrací po roce, kvůli dlouhodobému problému s  kolenem. Všichni mají velice dobré reprezentační zkušenosti. 

Reprezentační sraz a příprava na zápasy v Kosovu 7. září, v Černé Hoře 10. září, začal v Praze 2.září. Národní mužstvo se může v těchto utkáních v případě výher, přiblížit k postupu na evropský šampionát.  Český národní tým je po dvou vyhraných zápasech na druhém postupovém místě kvalifikační skupiny A za Anglií.

Vladimír Darida se do reprezentace opět těšil!

„Těšil jsem se celou přípravu, že budu opět po dlouhé době v nároďáku a že jsem rozehraný. Zápasy za reprezentaci jsou vždycky výjimečné, takže se moc těším,“ řekl sportovním novinářům Vladimír Darida na dnešním reprezentačním srazu.

„Moc jsem se těšil zpátky na hřiště, to se hodně promítlo do přípravy. Začalo se mi hodně dařit a zdraví je v pořádku, to bylo hodně důležité. Euforie, že opět hraju, se ve mně pořád drží, takže doufám, že vydrží co nejdéle,“ dodal Darida.

„Získat zpět místo v základní jedenáctce BSC Herthy nebylo vůbec jednoduché. Přišel další střední záložník Eduard Löwen a Marko Grujič zůstal v kádru na další rok. Hodně jsem se těšil, až budeme opět na hřišti, abych všem dokázal, že když jsem zdravý, tak mám na to, hrát v základu,“ konstatoval Darida,

Axel Král je spokojen s přestupem do Ruska!

Alex Král je z přestupu z pražské Slavie do Spartaku Moskva  velice nadšený a spokojený. Angažmá v tradičním ruském velkoklubu bere jako ideální a případný další krok ve své fotbalové  kariéře, který se uskutečnil po jeden a půl roku po přestupu z Teplic.

„Příznivci fotbalu v Česku moc ruskou ligu nesledují. Zejména si myslí, že všechno, co je ruské, je hodně špatné, co se týče historie. Jenže Rusko se za poslední dobu hodně posunulo, takže za posledních pět šest let se spousta věcí změnila,“ řekl novinářům Král, který se připravuje na srazu české reprezentace na zápasy evropské kvalifikace v Kosovu a Černé Hoře.

„Bylo tam nedávno mistrovství světa, postavil se nový fotbalový stadion, hodně se změnilo zázemí. Spartak je totiž velkoklub. Je to rozhodně vidět, jak ze strany fanoušků, tak z přístupu vedení, zejména jak se o hráče důsledně starají.“ dodal výborný záložník, který hrál i na postu stopera.

Král vybojoval s pražskou Slavií zaslouženě postup do základní skupiny Ligy mistrů, přesto zvolil přestup do moskevského Spartaku, který letošní evropský pohár hrát nebude, vypadl v kvalifikaci. „Zápasy v Lize mistrů jsou velice zajímavé, To mě trochu mrzí, že si ho nezahraju. Ale dívám se dopředu. Myslím si, že jsem udělal správný krok. Ale ruská liga je výš než česká, v evropském žebříčku koeficientů je šestá. Budu hrát každý týden těžší zápasy, než v české lize,“ prohlásil Král.

Tomáš Vaclík, Filip Novák před zápasy:

Čtsa, kc, audio, Foto: Steinbergerova,