V Lize mistrů se Slavie utká s Barcelonou, Dortmundem a Interem!

Večerní rozlosování základních skupin v Monacu přisoudilo Slavii trojici klubů evropské extratřídy. Sešívaní se ve skupině F střetnou s mistrem španělské ligy a pětinásobným vítězem nejslavnější evropské fotbalové soutěže FC Barcelonou. Dalším týmem je německý vicemistr a finalista Ligy mistrů z ročníku 2012/13 Borrusia Dortmund. V tabulce soupeřů je další velkoklub italský Inter Milán, který v minulé sezoně skončil v Serii A na čtvrtém místě, zároveň je vítěz Ligy mistrů z ročníku 2009/10.

„Mám obrovskou radost. Někteří fanoušci to budou určitě kritizovat a říkat, že máme být skromní a pokorní. Ale jsme ve skupině Ligy mistrů, kam chce každý fotbalový tým, aby hrál s největšími evropskými týmy. Každý, kdo chodí do Edenu pravidelně, chce určitě přijít a vidět takový tým. Určitě touží, aby viděli výborné hráče, kteří v zápase nastoupí. Když už jsme postoupili do Ligy mistrů a máme týmy, tak jsme nedostali soupeře, s nimiž jsme již hráli, hlavně že nejedeme na východ Evropy. Každý divák a příznivec fotbalu z Česka půjde raději na Barcelonu a Dortmund než na týmy, které byly v losu. Příležitost je jednou za delší dobu. A když je možnost taková mužstva dostat do pražského Edenu, je super, že máme vylosované tři týmy, které jsou strašně zajímavé,“ řekl k vylosování za přítomnosti brankáře Petra Čecha, trenér Slavie Jindřich Trpišovský.     

„Nejvíce se těším do Dortmundu. Hodně jsem ho sledoval a mám ho rád. Víme, jaká je v klubu atmosféra a jaký mají velký stadion. Je to velice sympatický klub. Na to se těžko odpovídá, San Siro, Barcelona, Messi. To by trvalo dlouho. První věc, která by mě napadla, že budeme hrát na stadionu Dortmundu,“ dodal Trpišovský.

„Když už si máme zahrát Ligu mistrů, tak si to zasloužíme, snad dovedeme vylosované týmy trochu protrápit. V Lize mistrů jsme opět po dvanácti letech, tak si to určitě vynahradíme za předešlé roky, ale těšíme se, že takové super soupeře dovezeme do Edenu. Je to odměna pro fanoušky, co předvedli s Kluží, Doufám, že dokážeme všechny soupeře, společně doma hodně potrápit. Snad bude hlasité povzbuzování, stejné po zápasech, čehož nebudeme litovat,“ komentoval obránce Vladimír Coufal, nadšení spoluhráčů z kabiny.

„Většina kluků si přála Juventus s Cristianem Ronaldem, tak budeme muset postoupit do osmifinále. Anglie tam není, tahle skupina mi to vynahradí. Je to těžká skupina. Budeme totiž chtít postoupit ze třetího místa, bude to velice těžké, každý bod bude pro nás zlatý. Takže uděláme všechno pro to, abychom nebyli za pitomce,“ slibuje Coufal a dodal,“ Byl jsem na Plzni s Barcelonou a koukal jsem na Messiho, teď si proti němu zahraju. Je to neskutečný a paráda. Doufám, že na souboje jeden na jednoho s Messim nedojde.“ 

„Je to pro nás všechny obrovská euforie. Sotva jsme postoupili, ještě nám to nedošlo. Ale když jsme koukali na losování, tak je to něco neuvěřitelného. Je vždycky otázka, zda je lepší mít perfektní týmy, nebo jít na postup. Nejhorší je mít normální týmy a vypadnout. Myslím si, že se budeme prezentovat jako se Sevillou nebo Chelsea. Nejedeme si to jen užít, ale budeme se chtít o výsledek bojovat,“ řekl Tomáš Souček.

„Jsou to týmy z jiného fotbalového světa, přesto si to s nimi chceme rozdat. Pojedeme na Barcelonu s Messim, na Dortmund, kde mají nejlepší fanoušky na světě, a Inter, který posílili Lukaku se Sachezem. Lepší skupinu jsme si již nemohli přát. V minulé sezoně jsme za postupem šli, teď se to splnilo. Věřím, že nám to možná sedne a uspějeme,“ doufá záložník červenobílých Souček.

Šest zápasů základní skupiny odehraje, včetně odvet Slavia mezi 17. zářím a 11. prosincem. Konkrétní termíny budou ještě upřesněny po losu, hrací dny jsou rozděleny:

1. hrací den: 17. a 18. září
2. hrací den: 1. a 2. října
3. hrací den: 22. a 23. října
4. hrací den: 5. a 6. listopadu
5. hrací den: 26. a 27. listopadu
6. hrací den: 10. a 11. prosince.

Čtsa, kc, zdroj: www.slavia.cz