Z nominace národního týmu vypadl kvůli zranění obránce Kalas!

Z nominace české fotbalové reprezentace ještě před začátkem zářijového srazu vypadl Tomáš Kalas. Do zápasů v Kosovu a Černé Hoře nepustí středního obránce zranění stehenního svalu. Koho trenéři povolají místo něj, oznámí nejpozději v pondělí, kdy se tým sejde v Praze.

Kalas byl v původní nominaci, kterou v úterý dopoledne zveřejnil trenér Jaroslav Šilhavý. Jenomže podrobné vyšetření zraněného stehna odhalilo, že se obránce Bristolu City reprezentačního srazu zúčastnit nemůže.

„Byli jsme v kontaktu s lékaři v Anglii, od kterých jsme tuhle zprávu dostali. Samozřejmě nás to mrzí, protože Tomáš patří mezi nejzkušenější hráče našeho týmu. Všichni mu přejeme, aby se co nejdříve uzdravil,“ uvedl manažer české reprezentace Libor Sionko.

Šestadvacetiletý Kalas se zranil v sobotním zápase druhé anglické ligy na hřišti Hullu. Střídat musel už po půlhodině utkání.

„Je mi líto, že se tohoto reprezentačního srazu nezúčastním. Klukům budu držet palce na dálku a věřím, že v závěru podzimu už společně oslavíme postup na EURO 2020,“ vzkázal Kalas.

Olomoucký odchovanec zatím odehrál za reprezentaci devatenáct zápasů, ve kterých vstřelil dva góly. Národnímu týmu pomohl k postupu na EURO 2016 a v mládežnických výběrech byl jako důležitý člen základní sestavy u stříbra na evropském šampionátu hráčů do 19 let v roce 2011.

Kdo se v reprezentaci objeví místo Kalase, oznámí trenéři v nejbližších dnech. Aktuálně je v nominaci osmnáct hráčů, což znamená, že na soupisce zbývá pět volných míst. Sraz začne v pondělí 2. září
a vyvrcholí zápasy kvalifikace mistrovství Evropy v Kosovu (7. září) a Černé Hoře (10. září).

Petr Šedivý, tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace

Fotbalová asociace České republiky