Důležitý páteční TV duel: FC Vysočina v Hradci Králové!

V pátek čeká FC Vysočina další enormně důležitý duel v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Od 18:00 hodin se před kamerami ČT Sport představí na půdě jednoho z favoritů na postup a aktuálně 5. celku vyrovnané tabulky – FC Hradec Králové. Dokáže navázat na dubnové vítězství na stadiónu Pod lízátky?

Dubnové vítězství v Hradci bylo pro Vysočinu velmi důležité, neboť tak učinila důležitý krok směrem k postupu do baráže o nejvyšší soutěže a zároveň Votrokům vrátila podzimní domácí prohru. Bude tento duel pro jihlavský trenérský tým vodítkem i nyní? „Týmy se od té doby proměnily, ale páteční zápas přesto může být podobný. Bude to o tom, kdo dokáže dohrát nějakou šanci a vstřelí úvodní gól,“ řekl asistent trenéra Josef Mucha.

Nakolik je nadcházející duel důležitý s ohledem na fakt, že po něm následuje reprezentační pauza? Je pro vás výhodou, že role favorita je v tomto utkání přisuzována domácímu celku? „V Hradci budeme chtít uspět i proto, aby v týmu a v klubu byla před reprezentační pauzou dobrá nálada. Jsme si ale vědomi, že nás čeká těžký a vyrovnaný duel proti velmi dobrému soupeři, kterému se v poslední době výsledkově daří. Oba celky budou pod tlakem a budou chtít vyhrát,“ doplnil asistent kouče Radima Kučery.

Kde vidíte silní stránky a osobnosti hradeckého týmu? „Votroci se mohou opřít soubojově silnou stoperskou dvojici Kvída – Martinec, v záloze si musíme dát pozor na pohyblivé a kreativní Vlkanovu a Frýdka, na hrotu pravidelně nastupuje pohyblivý Prekop. Hradecký tým je velmi silný při standardních situacích, z nichž rozhodoval poslední zápasy. Nebezpečný však je i v brejcích a rychlém přechodu do útoku,“ upozornil Mucha.

Exligový Hradec Králové dlouhodobě náleží do druholigové špičky a netají se svými postupovými ambicemi. Vstup do nového ročníku se mu však příliš nepovedl, když remizoval v Sokolově a v Líšni a hlavně na svém stadiónu podlehl Dukle Praha. Hradecký vzestup odstartovala gólová demolice Varnsdorfu (8:0!) a pokračovala cennou remízou v Třinci i domácí výhrou v posledním kole nad Chrudimí. S celkovými devíti body tak Votroci aktuálně ztrácí 4 body na Jihlavu a toto manko nepochybně budou chtít v pátek stáhnout.

Vzájemná bilance: 18 utkání  6 – 6 – 6  19:19 / doma: 9 utkání  4 – 3 – 2  14:8 / venku: 9 utkání  2 – 3 – 4  5:11

Poslední vzájemné utkání: 12.4.2019 – Fotbalisté FC Vysočina vybojovali velmi důležitou výhru na stadiónu dalšího aspiranta postupu – Hradce Králové! Třetímu celku tabulky navlas vrátili podzimní porážku a v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mu odskočili už na velmi nadějný rozdíl osmi bodů. Bitvu dvou sousedů v tabulce rozhodla 35. minuta a v ní šťastná teč Stanislava Klobásy po střele Jana Javůrka. Jihlava zvítězila zaslouženě, neboť ve druhé půli nedokázali proměnit další nadějné situace po rychlých brejcích.

https://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocina-veze-velmi-dulezitou-vyhru-z-Hradce-Kralove-5813

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 6 – Klobása, 1 – Tijani, Lacko, Mikuš.

Žluté karty: 2 – Novotný, Tijani, Vaculík, 1 – Vejmola, Tlustý, Klobása, Fortelný.

FC Hradec Králové

Sestava v posledním utkání: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Zbrožek, Jukl (39. Durděvić) – Šípek (65. Procházka), Vlkanova, Frýdek (77. Doležal) – Prekop.

Trenér: Zdenko Frťala

Střelci: 3 – Durděvić, Vlkanova, 2 – Martinec, Prekop, 1 – Šípek, Zbrožek, Ch.Frýdek, Procházka.

Miroslav Fuks
vedoucí marketingu a tiskový mluvčí,