Ve vyprodaném Edenu velká šance Slavie!

Po  vstupenkách na středeční zápas Slavie s Kluží ve  4. předkole o účast v Lize mistrů se jen zaprášilo. A nyní jde o to, aby se slávistům nezaprášilo ve výjimečné šanci postoupit po dvanácti letech mezi evropskou fotbalovou elitu.

Jedna z opor zadních řad, pravý obránce Jan Bořil řekl, že pro postup nechají na hřišti všechno.“ Nejen pro mě, ale i pro všechny kluky to je zápas podzimu a rádi bychom udělali radost našim fanouškům, aby nás viděli v evropské soutěži, která otevírá brány do fotbalového světa.“

Trenér Josef Trpišovský, který si na úterním tréninku se svými svěřenci zahrál oblíbené bago, mužstvu věří, ale v předpovědích je velice opatrný. Připomíná vítězství Kluže v odvetném střetnutí v Glasgowě, kde překvapivě porazil Celtic 4:3. Připustil, že ve srovnání s duelem v Kluži  udělá několik změn. Hovoří se o Hušbauerovi, který trenéra  moc uspokojil v lize proti Bohemians, naději má i rychlý a všude přítomný  Král.  Mohl by si zahrát i Škoda, možná v  základní sestavě. Že by dostal přednost před van Burenem?

„Jsme jeden zápas od Ligy mistrů, cítím z kluků, jak tam chtějí. Všichni na hřišti udělají cokoliv, abychom postoupili. Nesrovnáváme to s ničím, čím jsme si zatím prošli, chceme se tam zkrátka podívat a uděláme pro to maximum, jako jsme dělali doposud. Vše jsme tomu podřídili, postup je velice důležitý pro nás i pro klub,“ řekl na tiskové konferenci před zítřejší odvetou trenér Jindřich Trpišovský.

„Je to 50:50, ale je vidět, jak nebezpečný je tým Kluže. Má skvělého trenéra, který chce roli favorita hodit na nás, týmy, které byly v úvodním zápase hodně vyrovnané. Pro mě ale žádný první zápas jako kdyby nebyl, ve středu se hraje o postup, takže šance jsou vyrovnané,“ dodal Trpišovský.

„Očekávám od rumunského týmu, co hráli ve Skotsku. Budou chtít navázat na druhý poločas, který odehráli proti nám v Kluži. Jsou dobří v presinku, snaží se soupeřit vnutit svůj herní styl a rozbít jeho hru. Bude záležet na tom, kdo bude na hřišti dominantní, jsou hodně silní ze standartek, dávají z toho góly. Budou se spoléhat hodně na presink a souboje,“ informoval Trpišovský. „Z Kluže cítím velkou soudržnost, jak od trenérů, tak od hráčů. Mají velkou vnitřní sílu, vítězství na Celticu ukázalo jejich herní mentalitu. Zvládnout zápas nás bude stát velké úsilí, ale jsme připraveni,“ dodal.

Slavia má před středeční odvetou k dispozici všechny hráče, do tréninku s týmem se už zapojili marodi David Hovorka a Vladimír Coufal. „Oba dnes trénovali, takže jsou na středu připraveni, jsme kompletní. V jaké sestavě  nastoupíme si zatím nechám pro sebe, chceme ale navázat na výkon z prvního poločasu v Kluži, to je pro nás hodně důležité. Soustředíme se, zejména, jak soupeře přehrát a zápas zvládnout,“ řekl trenér sešívaných.

Čtsa, ph., zdroj: www.slavia.cz