Nominace U21 na kvalifikační zápas s Litvou a přípravný ve Francii!

Česká reprezentační fotbalová jednadvacítka bude bojovat v Českých Budějovicích v kvalifikaci o postup na evropský šampionát, následně v prestižním přípravném zápase ve Francii. Trenér Karel Krejčí oznámil v úterý dopoledne na tiskové konferenci nominaci.

Do týmu se opět vrací záložník PSV Eindhoven Michal Sadílek, který absolvoval reprezentační sraz v červnu s A týmem. Nováčkem v týmu je obránce David Šimek z prvoligové Příbrami, který v novém ligovém ročníku odehrál již sedm kol.

„Až na Alexe Krále, který je nominován do A týmu, nastoupíme do kvalifikačního zápasu v nejsilnějším složení. Věřím, že navážeme na velice kvalitní výkony z přípravných utkání,“ řekl na tiskové konferenci Krejčí.

„V nominaci nechybí ani jeden z největších českých fotbalových talentů, v současné době sedmnáctiletý útočník Sparty Adam Hložek, který přeskočil tři hráčské kategorie, na Spartě dokazuje, že ligu hraje dobře a oprávněně. Byl jsem hrozně rád, že se zúčastnil červnového srazu, myslím si, že by to bylo pro něj složitější, hrát kvalifikaci. Zapadl dobře do party, v utkání s Ruskem si vedl velice dobře. Má rozhodně velkou šanci, že nastoupí v kvalifikačním zápase,“ uvedl Krejčí.

Český tým zahájí sraz a herní přípravu v neděli 1. září v Benicích u Prahy, v následujících dnech bude trénovat v Uhříněvsi, ale ve středu se přesune do Hluboké nad Vltavou.

V pátek 6. září od 18:00 hodin se střetne na stadionu Dynama Českých Budějovic v úvodním kvalifikačním zápase o postup na mistrovství Evropy s Litvou. „Když jsem byl na jejich ligových zápasech, tak jsem viděl, že je tam velký zájem o fotbal. Věřím, že v klubu pracují dost zapálení lidé, kteří udělají maximum, aby se stadion naplnil. Věřím, že nás diváci a fanoušci v Budějovicích nezklamou a poženou nás za důležitou výhrou,“ uvedl Krejčí.

„Začátek kvalifikace bude strašně důležitý. Hráče budeme připravovat, neboť Litva má kvalitu. Vycházejí z velmi dobré herní organizace, mají na hrotu dva velice dobré hráče a zejména spoléhají na brejkové situace, nesmíme soupeře podcenit, je nutné, jít do zápasu odhodlaně a od první minuty koncentrovaně a za vítězstvím. Jednoduchý zápas to rozhodně nebude,“ řekl Krejčí.

O den později se český tým přesune do Francie, kde v sobotu a v neděli budou trénovat v Troyes, kde zároveň odehrají v pondělí 9. září od 21:00 hodin  přípravný zápas s domácí jednadvacítkou.

„Bude to pro nás velmi dobrá prověrka. Tým již vedu dva roky, z evropských týmů jsou Francie a Španělsko fotbalové země, s kterými jsme ještě nehráli. Francouze jsem viděl, takže jsem se radši na jejich zápasy, neměl dívat. Určitě narazíme na obrovskou herní kvalitu,“ prohlásil Krejčí.

Nominace na zápasy s Litvou a Francií

Brankáři: Martin Jedlička (DAC Dunajská Streda), Jiří Letáček (FK Pardubice), Matouš Trmal (1.FC Slovácko).

Obránci: David Douděra (FK Dukla Praha), Libor Holík (FK Jablonec), Matěj Chaluš (FC Slovan Libierec), Dominik Plechatý (FK Jablonec), Daniel Souček (FK Dukla Praha), David Šimek (1.FK Příbram).

Záložníci: Pavel Bucha (FK Mladá Boleslav), Denis Granečný (FC Baník Ostrava), Filip Havelka (SK Dynamo České Budějovice), Adam Hložek (AC Sparta Praha), Dominik Janošek (FC Viktoria Plzeň), Ladislav Krejčí (AC Sparta Praha), Jan Matoušek (FK Jablonec), Michal Sadílek (PSV Eindhoven), Antonín Vaníček (Bohemians Praha 1905), Patrik Žitný (FK Teplice).

Útočníci: Martin Graiciar (AC Sparta Praha), Ondřej Šašinka (1.FC Slovácko).

Čtsa, kc, audio, foto,