Nominace na kvalifikační zápasy českého národního týmu v Kosovu a Černé Hoře!

Trenér Jaroslav Šilhavý oznámil dnes na tiskové konferenci nominaci české fotbalové reprezentace pro zářijové kvalifikační zápasy o postup na EURO 2020 v Kosovu a Černé Hoře.

Český národní výběr již odehrál tři kvalifikační zápasy, první v březnu, kdy podlehl v Londýně Anglii 1:5, ale doma byl úspěšný v červnových zápasech, kdy porazil na pražské Letné Bulharsko 2:1 a v Olomouci Černou Horu 3:0.

Ve skupině A je český tým na druhém místě za vedoucí Anglií, která odehrála zatím dvě utkání. Češi se střetnou v Prištině proti Kosovu v sobotu 7. září od 15:00 hod. Kosovo ve třech odehraných zápasech, nejprve vyhrálo v Bulharsku 3:2, následně remizovalo 1:1 v Černé Hoře a doma s Bulharskem.

Ve druhém kvalifikačním zápase se Češi utkají v Podgorici 10. září od 20:45 s Černou Horou, která odehrála již čtyři zápasy s bilancí dvou porážek, dvou remíz, v kvalifikační tabulce je na posledním místě se skórem 3:10.

V nominaci je opět tradiční trio brankářů Koubek, Pavlenka a Vaclík. V obraně Pavel Kadeřábek, který se gólem podílel na výhře TSG Hoffenheim nad Brémy 3:2 v uplynulém víkendu, zároveň se zapsal mezi střelce v německé bundeslize.   

Jediným útočníkem v nominaci je Patrik Schick z AS Řím, které na úvod nového ročníku italské Serie A remizovalo 3:3 s FC Janov, jenže do hry se český útočník nedostal a zápas sledoval z lavičky náhradníků. „Ideální totiž není, že stále řeší případnou změnu klubu. Doufám, že bude připravený a věřím, že do srazu reprezentace, bude jeho změna působiště vyřešená,“ řekl trenér Jaroslav Šilhavý. 

Trenér Jaroslav Šilhavý oznámí další nominované hráče těsně před srazem, který se uskuteční od pondělí 2. září v Praze. „V nominaci, ale chybí David Pavelka, to mě dost mrzí. Základ týmu jsme chtěli mít již v rámci červnového srazu, kdy jsme zvládli výhrou oba zápasy, takže nálada v týmu byla velmi dobrá. Jsme rádi, že nás opět po delší době doplní uzdravený Vladimír Darida,“ uvedl trenér Šilhavý. 

Nominace na zápasy v Kosovu a Černé Hoře:

Brankáři: Tomáš Koubek (FC Augsburg – 9/0), Jiří Pavlenka (SV Werder Bremen – 10/0), Tomáš Vaclík (Sevilla FC – 25/0).

Obránci: Jan Bořil (SK Slavia Praha – 9/0), Jakub Brabec (FC Viktoria Plzeň (14/0), Vladimír Coufal (SK Slavia Praha (4/0), Ondřej Čelůstka (Antalyaspor – 12/1), Pavel Kadeřábek (TSG Hoffenheim – 39/3), Tomáš Kalas (Bristol City FC – 19/2), Filip Novák (Trabzonspor – 23/1), Marek Suchý (FC Augsburg – 42/1).

Záložníci: Vladimír Darida (Hertha BSC – 55/4), Josef Hušbauer (SK Slavia Praha – 18/1), Jakub Jankto (UC Sampdoria – 21/3), Jan Kopic (FC Viktoria Plzeň – 15/3), Alex Král (SK Slavia Praha – 3/0), Lukáš Masopust (SK Slavia Praha – 5/0), Tomáš Souček (SK Slavia Praha – 20/2).

Útočníci: Patrik Schick (AS Řím – 18/8).

V nominaci, je zatím šestnáct hráčů a tři brankáři.

Náhradníci:

Ondřej Kolář – Lukáš Hejda, Tomáš Holeš, Ondřej Kúdela, Radim Řezník, Stefan Simič – Antonín Barák, Václav Černý, Adam Hložek, Tomáš Hořava, Lukáš Kalvach, Ladislav Krejčí, Tomáš Přikryl, Michal Sadílek, Jiří Skalák, Petr Ševčík, Michal Trávník, Matěj Vydra, Jaromír Zmrhal – Martin Doležal, Tomáš Chorý, Libor Kozák, Michael Krmenčík, Jan Matoušek, Tomáš Necid, Zdeněk Ondrášek, Milan Škoda.

Čtsa, kc, audio, foto.