Viktoria si zastřílela a porazila Opavu vysoko 4:0

Viktoriáni se po ligové sérii bez výhry zlepšili a porazili zaslouženě v rámci 7. kola FORTUNA:LIGY Slezany vysoko 4:0. Gólově se střelecky prosadili Aleš Čermák, Jan Kovařík, David Limberský a Tomáš Chorý.

Hned v úvodu zápasu museli domácí střídat, když se v 6. minutě zranil Joel Kayamba, kterého nahradil Jan Kovařík. Po půl hodině hry musel ze hry Michael Krmenčík, který odkulhal do kabin s nataženým svalem.

Viktoriáni zahájili zápas od začátku velice důrazně, hned v 8. minutě se mohli dostat do vedení, kdy Kovařík našel po centru ve vápně Lukáše Hejdu, jehož následná střela těsně minula pravou tyč.

Do vedení šli viktoriáni ve 14. minutě po ideální přihrávce Hejdy, který poslal do úniku Aleše Čermáka a jeho umístněná gólová trefa, otevřela skóre zápasu.

Další gól se zrodil v 36. minutě po hezké kombinační akci za asistence Čermáka, který poslal míč na nabíhajícího Kovaříka, ten se uvolnil lobem přes vyběhnuvšího brankáře Vojtěcha Šroma a první poločas skončil dvougólovým náskokem pro domácí tým.

Po změně stran domácí hráči ze své aktivní hry neslevili, naopak se snažili po obléhání opavské branky navýšit vedení, to zúročili hned v úvodu, kdy se trefil z velkého vápna do sítě Limberský. V dalších minutách mohli Západočeši vsítit další góly, nejprve nastřelil tyč velice aktivní Kovařík, následně Janošek, do třetice dvakrát mimo branku Chorý.

Útočník Chorý se nakonec gólu dočkal, kdy Hořava po chybě hostí v přihrávce, přihrál míč do středu hřiště Čermákovi, ten ho pustil na Chorého, který se radoval tvrdou střelou ze čtvrtého gólu Plzně. Domácí fotbalisté předvedli v průběhu zápasu velice pohledný a útočný výkon s velkým nasazením, s několika šancemi, které bohužel neproměnili, takže hráči Opavy měli velké štěstí, že neobdrželi víc gólů, neboť jejich hra postrádala, zejména finální zakončení a aktivitu.

FC Viktoria Plzeň – Slezský FC Opava 4:0 (2:0)

Branky: 14. Čermák, 36. Kovařík, 46. Limberský, 69. Chorý, Rozhodčí: Zelinka – Flimmel, Vlček. ŽK: Čermák – Juřena, Helebrand, Mondek, Diváci: 8 113.

Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Kalvach, Hořava – Kayamba (6. Kovařík), Čermák (83. Janošek), Kopic – Krmenčík (33. Chorý). Trenér: Vrba.

Opava: Šrom – Helebrand (64. Řezníček), Simerský, Svozil (46. Zapalač), Žídek – Souček (56. Dedič), Schaffartzik – Jurečka, Jursa, Mondek – Juřena. Trenér: Kopecký.