V pondělí začne předprodej na Anglii a Severní Irsko, nejdřív pro Fanklub!

Už v pondělí 26. srpna v 8 hodin ráno začne předprodej vstupenek na říjnové zápasy proti Anglii a Severnímu Irsku. V první vlně se k lístkům na atraktivní utkání mohou dostat členové oficiálního Fanklubu fotbalové reprezentace. Široká veřejnost dostane možnost nákupu v září.

Národní tým nastoupí 11. října v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy proti Anglii (Sinobo Stadium, domácí stadion Slavie) a tři dny nato v přípravě proti Severnímu Irsku (Generali Arena, domácí stadion Sparty).

Lístky na obě utkání bude možné zakoupit na internetové stránce www.vstupenkyfotbal.cz, a to v několika fázích (vždy od 8 hodin ráno):

  • od 26. srpna 2019: členové Fanklubu české reprezentace (Anglie i Severní Irsko samostatně)
  • od 2. září 2019: volný prodej (pouze Severní Irsko)
  • od 9. září 2019: volný prodej (balíčky Anglie + Severní Irsko)
  • od 13. září 2019: volný prodej (Anglie i Severní Irsko samostatně)

Největší šanci dostat se ke vstupenkám na zápas proti Anglii tedy mají členové Fanklubu, pro které je vyhrazených dva tisíce lístků. Do Fanklubu se na internetové adrese www.fanklubrepre.cz může přihlásit každý, a tím navíc získat výhody i do budoucna (předkupní právo na vstupenky, slevy na lístky, soutěže o ceny, slevy u partnerů, účast na vybraných akcích reprezentace a podobně). Každý platící člen má nárok na dvě vstupenky.

Lístky jsou rozdělené do tří cenových kategorií:

  • proti Anglii: 900, 1900 a 2900,- Kč
  • proti Severnímu Irsku: 200, 400 a 600,- Kč

„Věřím, že jsme se trefili do takové cenové hladiny, která odpovídá výjimečnosti zápasu. Vždyť Anglie je čtvrtý tým posledního mistrovství světa a na soupisce má spoustu opravdu hvězdných jmen. Průměrná cena vstupenek je navíc nižší, než byla v březnu na přípravný duel proti Brazílii. Proto věřím, že jsme našli rozumný kompromis mezi hodnotou exkluzivity utkání a snahou učinit ho dostupným co největšímu počtu našich fanoušků,“ uvedl Martin Malík, předseda Fotbalové asociace České republiky.

Především na zápas proti Anglii se chystá velké množství hostujících fanoušků. Už teď má soupeř navýšenou kvótu pro své příznivce, tak jako ji recipročně měla česká reprezentace v březnu v Londýně.

„Budeme moc rádi, když proti Anglii bude na stadionu co nejvíc českých fanoušků. Jejich podporu budeme v tak těžkém zápase potřebovat. Dorazí určitě i hodně Angličanů, takže atmosféra na tribunách bude pěkná, a my se na to už teď těšíme. A co nejvíc příznivců na stadionu bychom si přáli i proti Severnímu Irsku. Bude to sice přípravné utkání, ale i v něm uděláme všechno pro to, abychom uspěli,“ prohlásil trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.

První podzimní sraz čeká reprezentaci už v září, kdy naopak oba zápasy odehraje na hřištích soupeřů. Nejdřív 7. září v Kosovu, tři dny nato v Černé Hoře. Obě utkání budou součástí kvalifikace mistrovství Evropy 2020, ve které je Česko průběžně na druhém postupovém místě.

Program české reprezentace v roce 2019:

22. března 2019     Anglie – Česko (5:0)

26. března 2019     Česko – Brazílie (1:3)

7. června 2019   Česko – Bulharsko (2:1)

10. června 2019  Česko – Černá Hora (3:0)

7. září 2019  Kosovo – Česko

10. září 2019  Černá Hora – Česko

11. října 2019 Česko – Anglie

14. října 2019 Česko – Severní Irsko

14. listopadu 2019 Česko – Kosovo

17. listopadu 2019 Bulharsko – Česko

Petr Šedivý,  Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace

Fotbalová asociace České republiky