Baník po čtyřech neúspěšných zápasech se dočkal výhry!

Fotbalisté ostravského Baníků Ostravy vyhráli zaslouženě po výborném výkonu v 7. kole FORTUNA:LIGY nad Slováckem 3:0. Domácí si vypracovali dvoubrankový náskok v prvním poločase góly De Azevedo a Jiřího Fleišmana během osmi minut. Výhru domácího celku potvrdil po změně stran, kdy se trefil do vlastní branky hostující Stanislav Hofmann.

Baník bodoval poprvé po čtyřech porážkách a zároveň se posunul na třetí místo neúplné tabulky. Naopak hosté nebodovali po předchozích třech výhrách.

Za Baník nastoupil poprvé v nové sezoně s gólmanem Laštůvkou v brance, další změna v základní sestavě nebyla. Hned v úvodu po čtvrthodině hry, jako první se domácí po kombinaci ujali vedení, kdy Smola poslal míč, z pravé strany na malé vápno, na který si naskočil De Azevedo a hlavičkou se trefil do sítě.

Slezané v dalších minutách získali převahu, důrazem a aktivitou, po které navýšili vedení zásluhou, po centru z pravé strany Filla, míč následně tečoval na zadní tyč, hlavou do sítě Fleišman.

Do další šance se dostal v 31. minutě De Azevedo, ale finální zakončení skončilo vedle branky. Poté Jirásek o minutu později z rohového kopu, trefil levou tyč.

Slovácko se sice snažilo o zkorigování nepříznivého skóre, ale jejich snaha převážně končila na hranici velkého vápna nepřesnou přihrávkou a ztrátou míče.

Po změně stran se obraz hry nezměnil, ale domácí se radovali po třetí, po hrubě chybě Hofmanna, který si nerozuměl s gólmanem Trmalem po centru Kuzmanoviče, což překvapilo spoluhráče, když se trefil do vlastní branky.

Přesto se Slovácko od 60. minuty vzchopilo, vyrovnalo hru a zahrozilo Petrželou, který po úniku přes domácí obránce z malého vápna, těsně minul tyč. Na druhé straně vzápětí po rohu domácího De Azeveda se mohlo skóre změnit hlavičkovou Smoly, která orazítkovala tyč.

V závěru zápasu měl aktivní De Azevedo další gólovou šanci, jenže po brejku s Reiterem, perfektně vypracovaná akce hlavičkou, skončila vedle tyče.

Zápasová bilance Baníku ve Vítkovicích v nové sezoně není zatím uspokojivá, neboť si připsal druhou domácí výhru.

FC Baník Ostrava – 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)

Branky: 15. De Azevedo, 23. Fleišman, 50. Hoffmann (vlas.). Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Kubr. ŽK: Zajíc, Divíšek, Kadlec, Daníček, Kalabiška.
Diváci: 7 288.

Ostrava: Laštůvka – Fillo, Šindelář, Procházka, Fleišman – Reiter (85. Holzer), Jánoš, Jirásek, De Azevedo (87. Lalkovič) – Kuzmanovič, Smola (73. Baroš). Trenér: Páník.

Slovácko: Trmal – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek (53. Šimko) – Havlík, Daníček – Petržela (61. Kalabiška), Šašinka (88. Hellebrand), Navrátil – Zajíc. Trenér: Svědík.