Hokejová Liga mistrů do šestého ročníku!

Už 29. srpna začne šestý ročník Hokejové Ligy mistrů (Championships Hockey League). V předchozích pěti ročnících slavily  vítězství švédské kluby a finský JYP, naposled v uplynulé sezóně trojnásobný evropský šampión, Frölunda Indians.

Na tiskové konferenci v pražské Síni slávy našeho hokeje informoval výkonný ředitel Ligy mistrů M. Baumann, že v novém ročníku bude hrát 32  klubů z 13 zemí. Ukazuje se, že  soutěž  se stále těší větší popularitě u diváků, ale i  u sponzorů Pro nejlepší evropská mužstva je to prestižní záležitost prokázat své kvality na mezinárodní scéně a je nutné zdůraznit, že hlavně týmy z Česka, Švýcarska a Německa  touží překazit dosavadní suverenitu Švédů.

Z našich týmů se zatím nejdále dostala Sparta, která byla předloni ve finále a Plzeň, která v minulé sezóně skončila v semifinále. V novém ročníku 2019/2020 si Oceláři Třinec, HC Plzeň, Mountfield Hradec Králové a Bílí Tygři Liberec kladou nejvyšší cíle, zejména Třinec. Výkonný ředitel Ocelářů M. Chmiel zdůraznil, že pro vítěze extraligy je  povinností napravit  nezdar z minulé sezóny, kdy neuspěl už ve skupině. A kdo by nestál o prémii 425 tisíc euro, která čeká pro vítěze? 

Představitelé našeho hokeje mají eminentní zájem o dobrou reprezentaci a pomohou  klubům i finančně  dvoumiliónovou dotací, tedy pro každého ze čtyř zástupců to bude půl miliónu.

Připomeňme  soupeře našich klubů. Ve skupině  „B“ bude hrát Plzeň s Zugem (Švýc.), Rungstedem a  (Hämenlinnou (Fin), ve skupině „C“ budou protivníky Bílích Tygrů   Lulea (Švéd.),  Augsburg (Něm.)a  Belfast (V.B.), skupině „D“  se střetne Třinec s Lausanne(Švýc), Lahti (Fin.) a  Minskem (Bělor.) a ve skupině  „H“ Mountfield  bude hrát s Grazem (Rak.), Cardiffem (V.B.) a Frölundou (Švéd.)

ČTSA (ph)