Reprezentanti testovali formu v Chebu!

Zlatá dráha v Chebu hostila další ročník tradiční Velké ceny. Na startu se představili například Pavel Maslák nebo Klára Seidlová. Běžec Jakub Davidík překonal české juniorské maximum na trati 1000 metrů.

Pavel Maslák bývá tradičním účastníkem Velké ceny Chebu a nechyběl ani letos. Tentokrát zvolil starty na tratích 60 a 150 metrů. Na stopadesátce si doběhl pro triumf v novém venkovním osobáku 15.72, čímž si zároveň také vyrovnal své absolutní kariérní maximum. Jelikož doposud měl běženo rychleji v hale. Tímto výkonem se zařadil na páté místo českých historických tabulek na této distanci. Druhý doběhl Jiří Polák za 16.07 a třetí byl Vojtěch Svoboda (16.28). Maslák nenašel přemožitele ani na šedesátce, kde se jako jediný dostal pod sedm vteřin. Časomíra mu ukázala 6.94.  

Stejný sprinterský dvojboj si střihla také Klára Seidlová. Svěřenkyně trenéra Jakuba Uhra svedla v obou případech vyrovnané duely z Rumunkou Marinou Andreeou Baboiovou. Na šedesátce byla rychlejší naše reprezentantka v čase 7.34. Baboiová se předkláněla do cíle o tři setiny zpět. Stopadesátka pro změnu vyzněla lépe pro rumunskou sprinterku, když prolétla trať za 15.53. I zde byl rozdíl mezi vítězkou a druhou v pořadí tři setiny. Seidlová si zaběhla nový osobní rekord 17.56. Dosavadní maximum pod otevřeným nebem si posunula o 32 setin a momentálně dělí páté místo v národních historických statistikách v této disciplíně s Helenou Jiranovou. Třetí doběhla plzeňská Tereza Petržilková (18.12).

K vidění bylo také jedno české juniorské historické maximum. Jen několik dní poté, co Jakub Davidík překonal časem 1:48.94 v Ústí nad Orlicí dorostenecký národní rekord na osmistovce, dosáhl dalšího historického milníku na trati 1000 metrů. V Chebu předvedl napínavý souboj se Španělem Davidem Palaciem, jenž zvítězil v čase 2:23.01. Davidík proběhl cílem za 2:23.24 a dva roky staré maximum Vojtěcha Mlynáře vylepšil o 24 setin. Zajímavostí je, že Mlynář předešlého historického zápisu dosáhl taktéž v na zlaté dráze v Chebu.

Dobrou formu potvrdila také Nikola Bendová na třístovce, kde zvítězila v čase 37.85, což neznamená pouze vylepšení osobního rekordu, ale také posun na páté místo českých historických tabulek o setinu před Barboru Malíkovu. Druhého nejrychlejšího času 38.29 dosáhla Tereza Petržilková.

Závod na 600 metrů opanovala Renata Vocásková v čase 1:32.97.

Výsledky

Petr Jelínek, foto: ČAS – Eduard Erben