Karviná opět nevyhrála. Viktoria ztratila dva body!

Karvinští fotbalisté prohráli domácí zápas 6. kola FORTUNA:LIGA s Libercem 0:1 a zůstali na posledním místě prvoligové tabulky. Liberec vybojoval jeden bod, přestože utkání dohrával v devíti po vyloučení Oscara a Kamsa Mary. Severočeši díky gólu Jakuba Peška z 18. minuty v nejvyšší fotbalové soutěži, po výborném výkonu, po sérii čtyř porážek opustil předposlední místo, naopak Slezané se opět nedočkali premiérové výhry v nové sezoně a na kontě mají jen dva body.

MFK Karviná – FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 18. Pešek. Rozhodčí: Adámková – Mokrusch, Hájek. ŽK: Rundič, Janečka – Oscar, Mikula, Nguyen. ČK: 68. Oscar, 90+3. Mara (oba Lib.).
Diváci: 2 960.

Karviná: Hrdlička – Krivák, Kouřil, Rundič, Ndefe – Smrž, Hanousek (46. Janečka) – Putyera (46. Guba), Lingr (74. Bukata), Ba Loua – Petráň. Trenér: Straka.

Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite, Oscar – Pešek (83. Malinský), Mara, Potočný (90+5. Chaluš) – Kuchta (79. Musa). Trenér: Hoftych.

Fotbalisté Plzně, potřetí za sebou v lize nevyhráli, remizovali v šestém kole FORTUNA:LIGY v Teplicích 1:1. Na vedoucí Slavii mají pětibodovou ztrátu a vyřazení z předkola Evropské ligy. Hosty poslal do vedení v 37. minutě přesně umístněnou střelou k tyči Lukáš Kalvach. Vyrovnání zařídil v 83. minutě Jakub Hora, takže si oba týmy nakonec připsali do tabulky jeden bod. Teplice podruhé za sebou nedokázaly vyhrát, ale ještě mají odložený domácí utkání 4. kola s Mladou Boleslaví.

FK Teplice – FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)

Branky: 83. Hora – 37. Kalvach. Rozhodčí: Berka – Kubr. ŽK: Kodeš, J. Mareš – Brabec, Hloušek, Krmenčík, Mihálik. Diváci: 5 241.

Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, P. Mareš – Hora, Kodeš, Jindráček (78. Vyhnal), Kučera (54. Trubač), Žitný (42. Moulis) – J. Mareš. Trenér: Hejkal.

Plzeň: Hruška – Havel, Pernica, Brabec, Hloušek – Kalvach, Janošek (66. Chorý) – Kayamba (76. Mihálik), Hořava, Kopic – Krmenčík (85. Beauguel). Trenér: Vrba.