Dobrý herní projev nepotvrdili gólově!

Boleslavští v úmorném vedru na jablonecké Střelnici předvedli herně vyspělý výkon v 6. kole FORTUNA:LIGA, ale propadli v nejdůležitější fotbalové disciplíně, kterou je bezpochyby střelba. Jejich zakončení buď zblokovali bránící protihráči, nebo byla nepřesná. Prosadili se pouze jednou a to bylo v porovnání s dvěma jabloneckými trefami málo.

První poločas sice Boleslavští prohráli, ale horší určitě nebyli. Hned po výkopu z prvního útoku se v šanci uvnitř jablonecké šestnáctky ocitl Jiří Klíma, ale nezorientoval se a obránci mu střelecký pokus zablokovali. Jablonečtí svoji první ofenzivní akci ve 3. minutě dovedli k rohovému kopu, který od boleslavské branky odhlavičkoval Takács. Potom si Šeda poradil s Považancovou ránou z dálky. V 10. minutě první boleslavský roh rozehrál Matějovský po zemi k Budínskému a ten bez přípravy nastřelil obránce. V 15. minutě Budínského povedenou střelu brankář Hrubý vyrazil na roh, který se boleslavským fotbalistům nepovedl. Ve chvíli, kdy se zdálo, že gólu jsou blíže Boleslavští, tak se prosadili Jablonečtí.

Ve 22. minutě Fulnek ztratil u postranní lajny míč a jabloneckou akci završil přízemní ranou k levé tyči Jovovič, kterému boleslavští obránci dopřáli příliš mnoho čas, aby si připravil vhodnou střeleckou pozici na hraně šestnáctky – 1:0.

Boleslavští nepolevili v aktivitě, ovládali střed hřiště zásluhou Matějovského a Budínského. Pět minut před přestávkou právě po spolupráci s Matějovským vystřelil z necelých dvaceti metrů povedeně Budínský, ale brankář Hrubý se k levé tyči vrhnul včas. Čtvrtý boleslavský rohový kop v závěru poločasu na těsném vedení Jablonce nic nezměnil.

Druhý poločas byl herně ještě výraznější v boleslavský prospěch než první, ovšem na skóre se to neprojevilo. Hned po zahájení hry Boleslavští zaútočili z pravé strany a jablonecký brankář měl plno práce s Budínského střelou. Ve 48. minutě Jablonec přečkal bez úhony dva boleslavské rohy. V 52. minutě pěknou Matějovského kolmici nezachytil na vápně Jiří Klíma.

V 65. minutě se Jablonečtí poprvé vymanili z boleslavského sevření a získali trestný kop, který Krob rozehrál šikovně po zemi za boleslavskou obrannou linii Sýkorovi a jeho přetažený centr zužitkoval osamoceně hlavičkující Doležal – 2:0.

Po druhém gólu v Šedově brance boleslavští fotbalisté opět zatlačili soupeře na jeho polovinu a marně dobývali jabloneckou branku. Trpělivě obehrávali šestnáctku, ale do koncovky se odvážil málokdo. V 72. minutě Fulnekův dobrý centr čerstvý Wágner hlavičkoval nad jabloneckou branku.
V 80. minutě po spolupráci z levé strany Fulneka s Budínským se až k malému vápnu probil Ladra a tísněn protihráčem prostřelil u pravé tyče brankáře Hrubého – 2:1.

V 81. minutě běžel Kratochvíl sám proti Šedovi a střelou podle něho trefil levou tyč boleslavské branky. V 84. minutě Wágner uvnitř jablonecké šestnáctky místo rázného zakončení přihrával, ale spoluhráče nenašel a jasnou gólovou šanci na vyrovnání tak zazdil. V 85. minutě Doležal promarnil dvě jablonecké šance, nejprve po trestném kopu hlavičkoval nepřesně a o chvíli později ze sóla po pravé straně vytěžil pro svůj tým pouze osmý roh. Tříminutové nastavení na těsné jablonecké výhře už nic nezměnilo.

FK Jablonec – FK Mladá Boleslav 2:1 (1:0)

Góly: 22. Jovovič, 65. Doležal – 80. Ladra. Rozhodčí: Tomáš Klíma – Blažej, Caletka. ŽK: Bucha, Křapka. Diváků: 3.053.

Jablonec: Hrubý – Holík, Jugas, Plechatý, Krob – Jovovič (82. Chramosta), Hübschman, Považanec (76. Pilík), Sýkora – Matoušek (56. Kratochvíl), Doležal. Trenér: Rada.

Mladá Boleslav: Šeda – Křapka (77. Pech), Takács, Pudil, Fulnek – Auer (60. Hubínek), Budínský, Matějovský, Bucha – Jiří Klíma (65. Wágner), Ladra. Ze zdravotních důvodů chyběli Komlichenko, Wiesner, Mešanovic a Túlio. Trenér: Webr.

Po pohárovém vyřazení je ligová prohra druhou hořkou pilulkou v krátké době

I bez ofenzivních trumfů Komlichenka s Mešanovičem připravil trenér Jozef Weber boleslavský tým na ligový duel dobře, neboť po většinu herního času jabloneckého soupeře kombinačně přehrával. Ke spokojenosti však chybělo proměnění více než jedné z mnoha šancí.

„Po vyřazení z předkola Evropské ligy je prohra v Jablonci pro nás další hořká pilulka,“ povzdechl si Jozef Weber na úvod hodnocení ligového duelu Jablonec – Boleslav 2:1. „I když jsme prohráli, musím říct, že mužstvo podalo dobrý výkon, ale prohráli jsme kvůli neproměňování šancí. Přiznám se, že jsem měl obavy, jak ligové utkání na soupeřově hřišti zvládneme, ale i když výsledek není příznivý, tak máme týden na to dát se do kupy a pokud budou hráči podávat podobné výkony, nemám o mužstvo obavy.“
Bylo složitější než jindy motivovat tým po evropském zklamání?
„Nebylo to snadné. V pátek byla viditelná skepse nejen na hráčích, ale v prostředí celého klubu, i já jsem byl hodně zklamaný.“

Velezkušený jablonecký kouč Petr Rada zdůraznil, že má velkou radost z toho, že jeho mužstvo zvládlo dva domácí zápasy za sebou vítězně, když po Opavě přemohlo i Boleslav. „Jsem rád, že jsme vyhráli nad týmem, který má aktuálně nejlepší formu z celé naší ligy. Věděli jsme, že s Boleslaví to bude hodně těžké utkání a my ho zvládli, protože jsme dali dvě branky. Hráče jsem o přestávce upozorňoval, aby do druhé půle vstoupili aktivně, avšak Boleslav nás přitlačila. A když jsme její tlak přečkali, dali jsme druhý gól po nacvičeném signálu, což je proti Boleslavi umění, její hráči jsou na to dobře připravení. V závěru se Boleslav dostala do zápasu kontaktním gólem a my promarnili dvě šance, když soupeř vrhnul všechno do útoku. Jsem rád, že jsme zápas dovedli do vítězného konce, i když se štěstím, proti týmu, který má tak výbornou formu,“ pravil Petr Rada.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace