Kanonáda Slavie na Střeleckém ostrově z 30 střel 3 góly!

Českobudějovičtí fotbalisté na domácím hřišti na Střeleckém ostrově překvapili dobrou hrou i výsledky proti Spartě i Jablonci, ale v pátečním utkání 6. kola Fortuna:ligy proti vedoucí Slavii  nebyli vůbec rovnocennými soupeři. Prohra  0:3 je po převaze Pražanů, kteří ve srovnání  se zápasem měli hodně změn, milosrdná.

Od začátku nového ročníku naší nejvyšší soutěže neviděli diváci tolik střel jako v  Č. Budějovicích. Ale z jednadvaceti střel, které v prvním poločase, vypálili slávisté na branku Staňka, nenašla cíl v síti ani jediná. Jednak mnohé zachránil brankář a deset střel bylo nepřesných z přemíry snahy hostí co nejdřív vstřelit gól.

Po přestávce už bylo všechno jinak. Tři minuty po zahájení druhého poločasu byl důležitý gól Stancia z více než dvaceti metrů. To byla první povedená rána Rumuna po pěti  neúspěšných. A pak už to byla jen otázka, o kolik gólů Slavie  vyhraje. Na rozdíl od prvního poločasu  byla její produktivita  ve druhém poločase vysoká, ke třem gólům jí  stačilo devět střel.

Po dlouhé době se na hřišti objevil kdysi nejlepší střelec Slavie  Milan Škoda. Během  čtvrthodinového pobytu na hřišti dal hlavou dva góly, ale platil pouze první. Druhý nejdřív sudí Julínek uznal, ale po upozornění video rozhodčího, že před  gólovou přihrávkou byl míč mimo hřiště, gól odvolal. Na rozdíl od některých spoluhráčů Škoda ukázal, že když se dostane do gólové situace, bývá neomylný, zejména při hře hlavou.

Jakou druhou roli hráli domácí hráči, ukazují fakta. V prvním poločase vůbec neohrozili branku Slavie, po přestávce se přece jen občas dostali před pokutové území, ale až na chybu Zeleného se k vážnější brankové akci nedostali. Na branku Koláře vystřelili jen třikrát, jenže mimo branku.

„Mrzí nás, že jsme nenavázali předchozí utkání. Je třeba přiznat, že Slavia byla od prvních minut určitě lepší, dobře kombinovala a zejména nás přehrávala. Když jsme měli nějaké možnosti, tak jsme je špatně řešili. Hráčům nemohu vytknout vůbec nic, bojovali jsme, ale Slavia hrála velice dobře a vyhrála zaslouženě. Soupeř měl obrovskou herní kvalitu, snažili jsme se sice hrát, ale udělali jsme velkou chybu v úvodu druhé půle, pak slavisté dominovali,“ zhodnotil zklamaně David Horejš trenér Dynama.

Ivan Schranz po utkání:

„Musím, zejména pochválit skvělou kulisu zápasu, pro utkání byly připraveny skvělé úpravy hřiště a další podmínky. Hráli jsme v prvním poločase výborně až na hranici velkého vápna. Ale volili jsme špatná řešení, nedokázali jsme si vypracovat přesnou gólovou šanci. Po přestávce, jsme se chovali okolo vápna velice dobře a zaslouženě jsme si připsali další vítězství. Domácí rovněž přispěli ke kvalitnímu utkání, chtěli hrát. Jsem rád, že jsme zápas nakonec zvládli a máme další tři body,“ zhodnotil Jindřich Trpišovský trenér Slavie.

SK České Budějovice -SK Slavia Praha 0:3 (0:0)

Branky: 48. min. Stanciu, 76. Olayinka, 84. Škoda. Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Podaný.  ŽK: Novák, Táborský – Kúdela, Zelený. Diváci: 6 681 (vyprodáno).

Č. Budějovice: Staněk – Colič, Havel, Novák, Kladrubský (78. Helešic) – Schranz, Javorek, Provod, Cavoš (69. Táborský) – Mršič (61. Brandner) – Ledecký. Trenér Horejš.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Zelený –  Masopust (65. van Buren), Souček, Hušbauer, Stanciu (78. Traoré), Olayinka – Hilál (75. Škoda). Trenér Trpišovský.