Boleslav čeká v Jablonci těžký zápas!

Utkání 6. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2019-20 FK Jablonec – FK Mladá Boleslav, se hraje v neděli 18. srpna 2019 od 17:00  hodin na jablonecké Střelnici.

Boleslav s Jabloncem se dosud střetly třicetkrát o prvoligové body. Boleslav vyhrála dvanáctkrát, Jablonec vyhrál sedmkrát a s nerozhodným výsledkem se týmy rozešly jedenáctkrát. Celkový poměr gólů je 38:29 v boleslavský prospěch, což činí střelecký průměr 2,23 gólů/utkání. Dvakrát, na podzim 2011 a na jaře 2017, se hrálo zcela bez gólů.

Nejčastějším výsledkem prvoligových střetnutí boleslavských a jabloneckých fotbalistů v dosavadních třiceti zápasech byla remíza 1:1. Skončilo tak devět utkání, z nich čtyři na boleslavském a pět na jabloneckém trávníku.

Z patnácti vzájemných utkání na jablonecké Střelnici Boleslav jen čtyřikrát prohrála, šestkrát remizovala a pětkrát vyhrála, naposledy před necelým rokem jasně o tři góly. Celkové skóre je 16:18 v boleslavský prospěch.

Po odehrání neúplných pěti kol aktuálního ročníku 2019-20 FORTUNA:LIGY (utkání čtvrtého kola v Teplicích má Boleslav odložené na dosud neurčený termín) se na trůnu pro ligového kanonýra tísní trojice čtyřgólových hráčů: 4 – Muris Mešanovic (Mladá Boleslav), Jan Sýkora (Jablonec), Guélor Kanga (Sparta), 3 – Jan Matoušek (Jablonec), Nemanja Kuzmanovicič (Ostrava), Tomáš Smola (Ostrava), Michal Škoda (Příbram). Třináct fotbalistů dalo po dvou gólech a jedním z nich je i mladoboleslavský Lukáš Budínský.

O devět boleslavských gólů ve čtyřech odehraných mistrácích se podělilo pět střelců: 4 – Muris Mešanovic, 2 – Lukáš Budínský, 1 – Pavel Bucha, Nikolay Komlichenko, Ladislav Takács.

O jedenáct jabloneckých gólů v pěti mistrácích se podělilo pět střelců: 4 – Jan Sýkora, 3 – Jan Matoušek, 1 – Martin Doležal, Jan Chamosta, Miloš Kratochvíl, Jan Krob.

Boleslav se s Jabloncem v rozmezí necelých čtyř let (2013-16) šestkrát střetla v českém poháru, z toho dvakrát ve finále. Boleslav z šesti pohárových utkání vyhrála jen dvě

Finále poháru 2012/13 (hrálo se na hřišti v Chomutově) FK Mladá Boleslav – FK Baumit Jablonec 2:2 na penalty 4:5. Pohár získal Jablonec.

Čtvrtfinále poháru 2013/14 FK Baumit Jablonec – FK Mladá Boleslav 2:0, odveta FK Mladá Boleslav – FK Baumit Jablonec 1:0. Do semifinále postoupil Jablonec.

Semifinále poháru 2014/15 FK Mladá Boleslav – FK Baumit Jablonec 1:2, odveta FK Baumit Jablonec – FK Mladá Boleslav 1:0. Do finále postoupil Jablonec.

Finále poháru 2015/16 (hrálo se na hřišti v Teplicích) FK Mladá Boleslav – FK Jablonec 2:0. Pohár získala Mladá Boleslav.

Trenér Jozef Weber před Jabloncem

„Čeká nás velmi těžký soupeř s dobře organizovanou hrou a střelecky disponovanými hráči Doležalem, Sýkorou a Matouškem,“ řekl boleslavský trenér Jozef Weber

Absence pro utkání s Jabloncem

Útočník Nikolay Komlichenko nejistý start kvůli svalovému zraněním

Ofenzivní záložník Tomáš Wiesner v rekonvalescenci po svalovém zranění.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace