BASEBALLOVÁ EXTRALIGA CZECH SERIES

Zápasem v Ostravě začala CZECH SERIES, finálová série české baseballové Extraligy a domácí obhájci zlata v něm získali první vítězství v sérii.

Zápas byl až do 7. inningu vyrovnaný, ale právě v dohrávce této směny se podařilo Arrows obsadit dvě mety a následně Rubanowitz odpálil homerun za tři body a získal tak svému týmu rozhodující náskok.

Celé utkání patřilo spíše nadhazovačům, proti kterým se dokázali prosadit pouze letošní útočné opory obou týmů. Hosté obdrželi dva body ve 3.směně, kdy se prosadili Joyce a Juněc. Snížení přinesl sólo homerun Jarvise a vyrovnání po dvou metách zdarma dobrý odpal Jana Pojera: „Myslím, že i přes pouhé tři hity jsme byli stále v zápase, udělali jsme tři body, vytvořili si tlak, zahráli fantastické zákroky v poli a Jason nás držel celou dobu.“ Na tento bod Eagles dokázali ale Arrows reagovat a zatlačit na startujícího Jarvise. Nakonec v dohrávce 7.směny zapsali 4 body i díky tříbodovému homerunu Rubanowitze, který se tak stal hrdinou utkání. „Bylo to těžké, na druhé straně stál dobrý tým, který se dokázal dotáhnout na stav 2:2.“

Startující reprezentační nadhazovač Boris Bokaj vydržel na kopci 7 směn, výhru pak i přes tlak hostů v poslední hře udržel Chris Burkholder. Za Eagles odházel celý zápas Jason Jarvis. Dobrou pálkařskou formu prokázal Terrell Joyce, který každý svůj start proměnil v dobrý odpal.

Nyní se série stěhuje do Eagles Parku, kde se bude hrát v sobotu od 19:00 hod.

Jan Pojer: „Teď to smažeme, hrajeme doma, věřím, že bude plný dům, musíme do toho bušit, celou sezónu se nám daří na pálce a teď to musíme potvrdit.“ Hodně diváků čeká také Alex Rubanowitz: „Fanoušci soupeře budou určitě na místě a budou povzbuzovat svůj tým, stejně, jako nás ti naši dnes. Čekám stejnou hru, musíme začít tlačit hned od začátku.“

ARROWS OSTRAVA – EAGLES PRAHA 6:3

Stav série 1:0.

Evženie Votinská, Sekretariát ČBA