Rozhovor s Pavlem Kadeřábkem!

1 Jak se změnil Hoffenheim pod novým koučem Schreuderem?

Moc se toho nezměnilo, protože hráči zůstali stejní. Byly tři odchody, které sice byly zásadní, jelikož šlo o hráče základní sestavy, ale nějakým způsobem se s tím vypořádáme a uvidíme, jak si to sedne na začátku sezony.

2 Vypadá to, že vám stále zůstává celá pravá strana hřiště. Jak se cítíte na startu sezony?

To bych neřekl, že mi patří celá pravá strana. Svou pozici si musím snažit stále držet a budovat. Pozici si musím bránit a není to jednoduché. Doufám, že se mi to bude dařit a budu předvádět solidní výkony po celou sezonu, což je nejdůležitější.

3 Jaké jsou ambice po devátém místě z minulé sezony?

Ambice jsou dostat se výš než v minulé sezoně. Bohužel tam jsme si to v posledních čtyřech kolech pokazili. Teď se chceme zlepšit a mít konstantní formu. V minulém ročníku jsme šest zápasů za sebou vyhráli, pak šest za sebou prohráli. Měli jsme tam velké výkyvy. Teď chceme hrát po celou sezonu dobře a držet si výsledky na dobré úrovni.

4 Tentokrát vás nečekají poháry. Budete o to natěšenější na reprezentaci?

Budeme hrát jen o víkendech. V něčem je to dobré, že můžeme být více s rodinou a na ligové zápasy se lépe připravit. Ale poháry chce hrát každý, takže je to zklamání. Teď na podzim je hodně reprezentace, hraje se v podstatě každý měsíc. Hlavně ten následující sraz pro nás bude hodně těžký a důležitý. Těším se stejně jako vždy, kdy mohu reprezentovat.

5 Co říkáte na to, že se česká kolonie v bundeslize rozrostla o Tomáše Koubka a Marka Suchého?

Jsem rád, že se další Češi dostali do bundesligy. Ještě bych uvítal nějakého u nás v Hoffenheimu, ale na to nemám štěstí. Zatím jsem tu neměl ani Slováka. Byl jsem s klukama v kontaktu, psal jsem si s nimi, jak se těší a podobně.

6 Ve druhem kole hrajete proti Brémám. Je pro vás speciální start proti českým hráčům a kamarádům z reprezentace Jiřímu Pavlenkovi a Theodoru Gebre Selassiemu?

Nijak speciálně to neberu. Samozřejmě jsem rád, že se s klukama uvidím, ale už jsem tu pátým rokem, takže proti Theovi jsem už odehrál osm ligových zápasů a něco i v poháru. Takže to speciální není. I když teď už vlastně Theo není v reprezentaci, takže to bude jediná možnost se s ním potkat.

7 Sledujete během sezony výsledky a výkony ostatních Čechů?

Výsledky a výkony českých hráčů sleduji, skoro všechny. Nejvíce ten můj ročník 1992. Mám v merku i českou ligu, koukám na výsledky a sestřihy ze zápasů. Přehled mám.

8 Suchý s Koubkem jsou nováčci v soutěži, na co se mohou těšit? Co je na bundeslize specialního?

Když teď vypadli v poháru s týmem ze čtvrté ligy, tak jsem Koubasovi psal, že ho vítám v Německu. Hned začínají na Dortmundu, takže ten se s pravou bundesligou potká rovnou na začátku. Je to něco jiného než v Čechách, ale Koubas i Suchoš jsou otrkaní a pro ně by to nemělo být nijak speciální. Zvládnou to.

9 Patříte mezi nejvíc sprintující hráče soutěže. Sledujete tyhle statistiky? Bude zase Pavel Kadeřábek „nadupaný“ jako obvykle?

Tohle moc nesleduji. Vím jen, že mám nejvíce naběhaných kilometrů z hráčů v Hoffenheimu. Že patřím mezi nejvíce sprintující hráče, to nevím, ale dokážu si to dobře představit, protože ve sprintu jsem celkem často.

10 Dortmund hodně posiloval, čekáte, že boj o titul bude zase mezi Dortmundem a Bayernem?

Dortmund posílil hodně a přivedl hlavně kvalitní hráče. Takže to podle mě bude nejvíce vyrovnaný ročník za poslední dobu. Bylo by dobré, kdyby se stejně jako v minulé sezoně hrálo o titul do posledního kola. Je tam Dortmund, Bayern, ale tady v Německu každou sezonu vystřelí nějaký jiný klub, takže věřím, že je potrápí ještě někdo třetí.

11 V poháru jste dal gól, jak je tahle trefa důležitá pro sebevědomí na začátku sezony?

Každý gól je pro sebevědomí důležitý. Potěší mě i gól na tréninku, ale takhle v zápase je to ještě lepší. Jsem za něj moc rád a doufám, že mi to dodá sebevědomí a že nebude platit pořekadlo: první vyhrání z kapsy vyhání. Snad se střelecky prosadím i v dalších zápasech.

12 Začínáte pátou sezonu v Německu, může vás ještě něco překvapit?

Jsem rád, že to tu tak dlouho zvládám a že pravidelně hraju. Nechci to však zakřiknout. Každá sezona je něčím nová a rozhodně bych nechtěl srovnávat svou první a aktuální sezonu, to se snad ani srovnat nedá. Nabral jsem zkušenosti a už nejsem tak vyjukaný mladík. S bundesligou jsem se sžil. Vím, jak to tu chodí, jazyk zvládám v pohodě a cítím se tu jako doma. Na sezonu se těším. A jestli mě může něčím překvapit? Tak snad jen příjemně tím, že se Hoffenheim zase dostane do pohárů.

Radim Trusina, PR manager

SPORT INVEST Marketing

www.sport-invest.cz