Kadeřábek se chystá na pátou sezonu!

Už na pátou sezonu v bundesligovém Hoffenheimu se chystá český fotbalový reprezentant Pavel Kadeřábek, a tak věří, že už ho nemá v nové sezoně co překvapit. Snad by ho mohly jen mile překvapit dobré výkony jeho klubu, jelikož doufá, že se povede napravit nevydařený závěr jara, kdy Hoffenheim klesl až na deváté místo tabulky a nedostal se do pohárové Evropy. To chce nyní změnit.

„Nabral jsem zkušenosti a už nejsem tak vyjukaný mladík. S bundesligou jsem se sžil. Vím, jak to tu chodí, jazyk zvládám v pohodě a cítím se tu jako doma. Na sezonu se těším a jestli mě může něčím překvapit, tak snad jen příjemně tím, že se Hoffenheim zas dostane do pohárů,“ řekl Kadeřábek v rozhovoru pro agenturu Sport Invest, která ho zastupuje.

V této sezoně se ho totiž poháry netýkají, jelikož Hoffenheim skončil až na devátém místě tabulky. Na vině byl nepovedený závěr sezony v podobě jediného bodu ze závěrečných čtyř kol. Na poháry přitom Kadeřábkově klubu chyběly tři body.

„Poháry chce hrát každý, takže je to zklamání. Bohužel v posledních čtyřech kolech jsme pokazili celou sezonu. Teď to chceme zlepšit a mít konstantní formu. V minulém ročníku jsme šest zápasů za sebou vyhráli a pak šest za sebou prohráli. Měli jsme tam velké výkyvy. Teď chceme hrát po celou sezonu dobře a dostat se výš,“ naznačil ambice klubu.

Hoffenheim přes léto prošel změnou, když do Lipska odešel úspěšný trenér Julian Nagelsmanna na jeho místo přišel Nizozemec Alfred Schreuder. Odešli také tři hráči Joelinton, Kerem Demirbay a Nico Schulz, za které klub inkasoval dohromady 100 milionů eur. Část z toho pak investoval do příchodů Roberta Skova z Kodaně a Ihlase Beboua z Hannoveru. Na hostování se pak vrátil německý reprezentant Sebastian Rudy.

„Ale jinak zůstal kádr spíše pohromadě. Ty tři odchody jsou sice zásadní, jelikož šlo o hráče základní sestavy, ale nějakým způsobem se s tím vypořádáme a uvidíme, jak si to sedne na začátku sezony,“ je optimistický Kadeřábek.

Nedočkal se však příchodu některé z krajanů, ačkoli se bundesliga rozrostla o další Čechy Marka Suchého a Tomáše Koubka, kteří se upsali Augsburgu. „Jsem rád, že se další Češi dostali do bundesligy. Ještě bych uvítal nějakého u nás v Hoffenheimu, ale na to nemám štěstí. Zatím jsem tu neměl ani Slováka,“ připouští Kadeřábek, že by uvítal v kabině parťáka.

Potkávat je tak bude alespoň jako protihráče. Hned ve druhém kole vyzve Brémy s Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem. „Samozřejmě jsem rád, že se s klukama uvidím, ale už jsem tu pátým rokem, takže proti Theovi jsem už odehrál osm ligových zápasů a něco i v poháru. Takže to pro mě speciální není. I když teď už vlastně Theo není v reprezentaci, takže to bude jediná možnost se s ním potkat,“ upozornil.

Například s Koubkem je v častém kontaktu. „Když teď vypadli s Augsburgem v poháru s týmem ze čtvrté ligy, tak jsem Koubasovi psal, že ho vítám v Německu. Teď hned začínají na Dortmundu, takže ten se s pravou bundesligou potká hned na začátku. Je to něco jiného než v Čechách, ale Koubas i Suchoš jsou otrkaní a pro ně by to nemělo být nijak speciální a zvládnou to.“

Právě Dortmund považuje spolu s obhájcem titulu Bayernem Mnichov za hlavní favority nového ročníku bundesligy. Zvláště poté, co Dortmund posílil o Matse Hummelse, Thorgana Hazarda, Juliana Brandta a právě bývalého hráče Hoffenheimu Schulze.

„Dortmund posílil hodně a přivedl hlavně kvalitní hráče. Takže to podle mě bude nejvíce vyrovnaný ročník za poslední dobu. Bylo by dobré, kdyby se stejně jako v minulé sezoně hrálo o titul do posledního kola. Je tam Dortmund, Bayern, ale tady v Německu každou sezonu vystřelí nějaký jiný klub, takže věřím, že je potrápí ještě někdo třetí,“ řekl.

Rád by, aby to byl Hoffenheim. Sám by k tomu chtěl přispět svými výkony. Nakopla ho víkendová branka v poháru. „„Každý gól je důležitý pro sebevědomí. Potěší mě i gól na tréninku, ale takhle v zápase je to ještě lepší. Jsem za něj moc rád a doufám, že mi to dodá sebevědomí a že nebude platit pořekadlo: první vyhrání z kapsy vyhání. Snad se střelecky prosadím i v dalších zápasech,“ věří.

Jeho hlavní zbraní je ale sprintování po pravé straně hřiště. Dokonce patří mezi nejvíce sprintující hráče v celé soutěži. „Tohle moc nesleduji. Vím jen, že mám nejvíce naběhaných kilometrů z hráčů v Hoffenheimu. Že patřím mezi nejvíce sprintující hráče, to nevím, ale dokážu si to dobře představit, protože ve sprintu jsem celkem často,“ dodal.

Radim Trusina, PR manager

SPORT INVEST Marketing, www.sport-invest.cz