Věříme, že pomůžete proti FCSB, jako proti Spartě, vzkazují hráči fanouškům!

Na tiskové konferenci v předvečer odvety třetího předkola Evropské ligy FK Mladá Boleslav – FCSB mladoboleslavského trenéra Jozefa Webera doprovodil do press centra v areálu Městského stadionu gólman Jan Šeda. V úvodu středečního setkání s novináři doznívaly dojmy z nedělní domácí výhry nad Spartou.

„O odvetu s rumunským FCSB je obrovský zájem, čtvrteční utkání už je téměř vyprodané s výjimkou sektoru pro fanoušky hostujícího týmu. Je to bezesporu důsledek nedělní boleslavské výhry nad Spartou a s tím souvisejícím výborným výkonem celého mužstva.  Hráči, trenéři i vedení klubu děkují příznivcům boleslavského fotbalu za bouřlivou podporu proti Spartě a věří, že podobně týmu pomůžou zaplněné ochozy i ve čtvrtečním zápase třetího předkola Evropské ligy,“ prohlásil jménem celého klubu FK Mladá Boleslav manažer komunikace Jiří Koros.

„Byly chvíle, kdy mně běhal mráz po zádech,“ přiznal Jozef Weber při vzpomínce na nedávný duel se Spartou. „Jsem rád, že je o fotbal v Mladé Boleslavi zájem. Ve čtvrtek budeme diváckou podporu potřebovat, budeme hrát proti velmi silnému soupeři. Přál bych si, aby pro nás bylo domácí prostředí rozhodující výhodou, ale soupeř je velmi zkušený a musíme být ostřílení,“ dodal mladoboleslavský trenér. „Jsme nesmírně rádi za podporu, které se nám od lidí dostává, a věříme, že nás ve čtvrtek zase poženou dopředu,“ řekl za mančaft gólman Jan Šeda.

Trenér Josef Weber připustil, že odveta třetího předkola Evropské ligy je pro FK Mladá Boleslav nejdůležitějším zápasem dosavadní sezóny. Na nedělním zápase rumunské ligy, který FCSB prohrál 1:3, zvěda nevyslal. „V tomto utkání FCSB nastoupil se sedmi náhradníky dorosteneckého věku, což je pro nás signál, že soupeř odvetě v předkole Evropské ligy přikládá velkou důležitost. Informací o soupeři máme dost. Jeho síla je v ofenzivních individualitách, a i když jako tým nejsou v nejzářivější formě, tak kvalitu stále mají a my musíme proti nim být v defenzívě maximálně soustředění,“ poznamenal Jozef Weber a prostřednictvím novinářů vzkázal fotbalovým příznivcům, že Komlichenko, který se z Rumunska vrátil značně pokopaný, bude pro čtvrteční zápas připravený, i když se mužstvo v souboji se Spartou přesvědčilo, že umí dávat góly a porážet kvalitního protivníka i bez ruského kanonýra.

K trenérským postřehům o soupeři gólman Jan Šeda přidal: „Musíme si dát pozor na jejich střelbu ze střední vzdálenosti. Před týdnem jim naštěstí moc nevycházela, ale jistě svoji taktiku nezmění, nebudou akce dohrávat až do kuchyně, ale zkoušet to, co umí a tím je nečekané zakončení. Je potřeba, aby k nim naši bránící hráči včas přistupovali.“

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace