Sparta ztratila v Boleslavi body!

Vyprodaný mladoboleslavský stadion viděl v 5. kole FORTUNA:LIGA mezi Boleslaví a pražskou Spartou kvalitní fotbal, který nakonec skončil zaslouženou výhrou domácího týmu 4:3. Boleslav ve vzájemném utkání se Spartou byla po výborném výkonu blíže k vítězství, neboť v průběhu devadesáti minut třikrát vedla, přesto Pražané dokázali před koncem zápasu vyrovnat. Za domácí si připsal hetrick Muris Mešanovič, v nastaveném čase dal vítězný gól střídající Lukáš Budinský. Za Spartu skórovali Dávid Hancko, Benjamin Tetteh a Libor Kozák.

Sparta nastoupila do zápasu již s uzdraveným Karlssonem a novou posilou obráncem Dávidem Hanckem, Na lavičce náhradníků byl poprvé po 4. ligových kolech Matěj Hanousek, scházel zraněný Adam Hložek.

Domácí trenér Jozef Webr nominoval základní sestavu ve stejném složení, která v 3. předkole evropské soutěže remizovala na hřišti PCSB.

Hned v úvodu zápasu ve 4. minutě se dostali domácí do šance, kdy využil Matějovský nepřesnou rozehrávku Kangy, následně našel centrem ve vápně Mešanoviče, který minul branku.

V 7. minutě se ocitl v první sparťanské šanci na druhé straně Kozák, který trefil brankáře Šedu, ale rozhodčí odpískali ofsajd. Další nebezpečnou gólovou šanci Sparty odvrátili domácí obránci Pudil s Takácsem.

Na konci úvodních patnácti minut po střetu s Fulnekem, zahrál Štetina ve vápně rukou a rozhodčí Franěk po zhlédnutí videozáznamu nařídil penaltu, kterou proměnil Mešanovic umístněnou střelou k pravé tyči a otevřel skóre zápasu 1:0.

V 17. minutě po inkasovaném gólu, Sparta přidala na aktivitě, dostala domácí pod tlak a víc ze hry, kdy si vypracovala několik nebezpečných akcí, ale bohužel vyrovnat, se jí vůbec nepovedlo.

V 29. minutě se konečně dočkala Sparta vyrovnání z rohového kopu, na který si zblízka naskočil hlavou Hancko, ten poslal míč ke vzdálenější tyči do síte 1:1.

Ve 38. minutě se domácí opět dostali do vedení, když Bucha ze středu hřiště, poslal míč na pravou stranu na Matějovského, který našel zcela volného Mašanoviče, ten bez přípravy k pravé tyči, vrátil opět domácím  vedení 2:1.

V závěru prvního poločasu se mohl po Túliově přihrávce, radovat Mešanovič potřetí, ale jeho šanci odvrátil Costa na roh.

Po změně stran se obraz hry nezměnil, nejprve Sparta přežila přímou střelu Túliova po Matějovského rohu, Následně domácí zlikvidovali Kangův roh zásluhou Wágnerovy hlavičky. V 60. minutě po Kangově centru a hlavičce se dostal za boleslavskou obranu Kozák, ale z malého vápna přestřelil břevno. O pět minut později z rohu mohl Costa hlavičkou vyrovnat, jenže se netrefil do branky.

V 74. minutě Sparta konečně po obléhání velkého vápna vyrovnala z rohu Trávník, kdy si ve skrumáži na hranici brankoviště naskočil hlavou na míč Tetteh a srovnal na 2:2.

V 75. minutě po hezké kombinační akci zásluhou Matějovského, kdy následně uvolnil Bucha spoluhráče Mešanoviče, jeho střela se od pravé tyče odrazila do sítě a nedal gólmanu Nitovi žádnou šanci 3:2.

V následujících a závěrečných minutách, byla Sparta ofenzivně aktivnější, ale Boleslavští dobře bránili, zároveň měli hru pod kontrolou, inkasovali třetí vyrovnávací gól a zároveň přišli potřetí o těsné vedení, kdy po centru z pravé strany, přesnou hlavičkou, vyrovnal Kozák prvním gólem po příchodu na pražskou Letnou 3:3.

Poté se snažil vsítit gól a zajistit výhru hostující Hašek, jeho tvrdou střelu z hranice velkého vápna brankář Šeda nadvakrát vychytal

V nastavení se z výhry nakonec radovali boleslavští, po dvou centrech Mešanoviče před sparťanskou branku, když po hrubé chybě Pražanů a brankáře Nita, tečoval Budínský míč z malého vápna do branky 4:3.

„Viděli jsme skvělou podívanou a opakované dotahováním Sparty a naším odskakováním v gólovém skóre, zatím jsem něco podobného neviděl. Od pětatřicáté minuty jsme začali aktivněji. O přestávce si řekli, že nesmíme hrátek tak pasívně, následně jsme byli dostatečně agresivní a neúnavní, zejména v presinku, tím jsme se hodně prosadili do vedení. V závěru za nerozhodného stavu, jsem remízu bral, ale přišla naše čtvrtá fantastická branka a výhra“ zhodnotil domácí trenér Jozef Weber a dodal, „Pro fanoušky a diváky to bylo nádherné fotbalové představení.“

Lukáš Budinský po utkání:

„Bylo to nadstandardní ligové utkání ve výborné fotbalové kulise zásluhou obou týmů. Dobrým způsobem sice hrajeme, jsme dost nebezpeční, vytváříme si hodně brankových příležitosti, přesto děláme triviální chyby. Nemůžeme být totiž úspěšní, když neodstraníme individuální chybování. Gólů, které dostáváme přes pozice stoperů, je hodně, což je naprosto zásadní problém,“ řekl na tiskové konferenci trenér Sparty Václav Jílek a dodal k výkonu Boleslavi, „Soupeř byl dobře připravený, byl agresivní, zejména v presinku, byl efektivní.“

Libor Kozák, Dávid Hancko po utkání:

FK Mladá Boleslav – AC Sparta Praha 4:3 (2:1)

Góly: 17., 38. a 75. Mešanovic, 90. Budínský – 29. Hancko, 74. Tetteh, 87. Kozák. Rozhodčí: Franěk – Nádvorník, Vlasjuk. ŽK: Mešanovic – Hašek. Diváků: 5000 (vyprodáno).

Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Takács, Pudil, Túlio – Hubínek – Fulnek (83. Ladra), Matějovský (90. Budínský), Bucha – Mešanovic, Wágner (63. Jakub Klíma). Trenér: Webr.

Sparta Praha: Nita – Sáček, Costa, Štetina, Hancko – Krejčí – Karlsson (46.  Hašek), Kanga (61. Tetteh), Trávník, Plavšič – Kozák. Trenér: Jílek.

Čtsa, kc, audio, foto: Steinbergerova.