Bouzková ztroskotala až na Sereně!

Ojedinělý výsledek zaznamenala 21letá  tenistka Marie Bouzková na turnaji WTA v Torontu. Čeští příznivci bílého sportu nemají možnost vídat Bouzkovou  na našich tenisových dvorcích, neboť studuje v Americe, kde také prošla proslulou akademií Bollitteriho.  V minulém týdnu, ale dala o sobě pořádně vědět.

V Torontu, před zahájením turnaje byla v žebříčku WTA  až na 91. místě, ale postupem do semifinále, v němž podlehla  svému velkému vzoru Sereně Williamsové, poskočila  o 38 míst! Takže je nyní  sedmou nejlépe umístěnou českou hráčkou, před ní jsou jen Karolína Plíšková, Kvitová, Vondroušová, Strýcová, Siniaková a Muchová.

O její hře tenisoví experti se vyjadřovali v superlativech. Po dvou vítězstvích v kvalifikaci pak měla skvělou šňůru v hlavním turnaji. Čtyři vítězství, z toho tři nad vítězkami grandslamů  Stephensovou, Ostapenkovou a Halepovou byla suverénní, bez ztráty setu. Teprve  v Sereně Willamsové našla přemožitelku, byť po prvním vyhraném setu 6:1 se zdálo, že její skvělá jízda neskončí. Pak o 16 let starší Setena uplatnila  své značné herní zkušenosti a vyhrála zbývající dva sety vždy 6:3.  Nakonec Serena turnaj nevyhrála, když podlehla Kanaďance Andreescuové.

Potěšily také Siniaková s Krajčíovou, které vyhrály čtyřhru. Ve finále zdolaly Německo – nizozemský pár Grönfeldová, Schuursová 7:5, 6:0. Bylo po dvou vítězstvích v grandslamech  třetí společný úspěch našich deblistek.