Masopustův gól a pak už nic!

Fotbalisté Slavie, s výjimkou zápasu v Teplicích, mají problém se střílením gólů. V sobotu večer v 5. kole Fortuna:ligy v uzavřeném stadiónu v Edenu potřetí vyhráli pouze 1:0.

Na velkém portrétu se Bican  z problematické severní tribuny   dívá doprava mimo hřišt zřejmě proto, aby se na  střeleckou nemohoucnost nemusel dívat. Když jsme  to po zápase  s dávkou ironie povídali  trenéru Trpišovskému, vzal to s humorem, řekl „Ani se Bicanovi nedivím…

Jediný gól padl ve 39. minutě. Po špatné rozehrávce liberecké obrany se zmocnil míče  Souček a po vyhraném souboji s Nešickým přesně nacentroval a Masopust ve výskoku se uvolnil přes Maru a přesnou hlavičkou překonal brankář Nguyana 1:0.

To bylo celé vyústění značné převahy slávistů, kteří zejména po přestávce měli často míč na svých kopačkách, ale před soupeřovou brankou nebyli schopni gólové šance, úspěšně zakončit. Výjimkami byla rafinovaná střela Masopusta a hlavička Součka, které vyrazil hbitý gólman hostí.

Slavia sice získala další tři body, ale její hra má daleko do výkonnosti, kterou udivovala v minulé sezóně. Nedaří se ani standartní situace, které bývaly velkou předností a často vedly ke gólům. Trenér Trpišovský hledá nejvhodnější sestavu, například už potřetí hrála v jiném složení stoperská dvojice. Ani zařazení Stancia od začátku nepřineslo zlepšení, po 65.minutě ho vystřídal pohyblivý Král. Poprvé dostal šanci Holeš, který proti svým bývalým spoluhráčům  nic nezkazil, ale zatím ukázal jen málo ze svých fotbalových dovedností.

Liberec, který v minulosti často připravil Slavii o body, tentokrát toho příliš v Edenu neukázal, většinou byl v defenzivě. Spoléhal na rychlé protiútoky, ale pokud  se hráči dostali před pokutové území domácích nebyli schopni z několika dobrých šancí, ani jednou se trefit do branky! Tím asi moc nepotěšili svých sto padesát bouřlivých fanoušků, kterým byl povolen vstup na tribunu.

Není divu, že z pěti zápasů vyhráli  Severočeši pouze jediný. Po odchodu Kozáka  do Sparty hledají  střelce. V lize nejsou jediní!

„Byl to hodně náročný zápas. Liberec nám to hlavně první půli znepříjemňoval vysokým presinkem. Takže nebylo moc místa ve středu hřiště. Přesto jsme dali ke konci prvního poločasu gól po našich dvou šancích, které zlikvidoval Nguyen. Ve druhém poločase hrál Liberec aktivněji. My jsme bohužel neproměnili nejvyloženější brejkové situace, nebo je vychytal Nguyen. A utkání bylo nervózní až do konce. Liberec na tom byl fyzicky dobře,“ zhodnotil Jindřich Trpišovský trenér SK Slavia Praha.

„Zápas by se zhodnotil lépe, kdybychom uhráli aspoň bod. Ten bohužel, ale nemáme. Snažili jsme se napadat rozehrávku Slavie, což se nám dobře dařilo. Bylo to hodně složité, protože mají slavisté vynikající fotbalisty. Naši hráči to dobře uběhali až do konce zápasu. Škoda dobré šance v podobě hlavičky Nešického v první půli. Slavia měla rovněž několik možností, které Filip Nguyen skvěle vychytal. Jenže před přestávkou nás Slavie potrestala krásným gólem na přední tyč po chybě našeho obránce. Druhý poločas jsme se hodně snažili přidat na tempu a dostat Slavii do úzkých, ale nic nám nevyšlo, abychom aspoň vyrovnali a získali bod, konstatoval Pavel Hoftych trenér FC Slovan Liberec.

SK Slavia Praha – FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka:39.Masopust. Rozhodčí: Marek, Melichar, Vitner. ŽK: Coufal, Hušbauer –  Kačaraba, Hybš, Potočný.

Slavia: Kolář – Coufal, Hovorka, Frydrych, Bořil – Souček – Holeš ( 80. Traoré), Hušbauer, Stanciu (65. Král), Masopust (73.Olayinka) – van Buren. Trenér: Trpišovský.

Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš –  Breite, Mara – Malinský (85. Koscelník), Nešický (72. Pázler), Pešek – Potočný (81. Dordič). Trenér: Hoftych.