Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 8. 8. 2019

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Jiří Adamuška (FK FOTBAL Třinec) – ČK,

Matěj Kubista (FK Varnsdorf) – ČK.

2. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráči:

FORTUNA:LIGA

Radek Voltr (1. FK Příbram) – ČK.

3. Disciplinární komise udělila důtku p. Michalu Maškovi z klubu FC Sellier & Bellot Vlašim za neoprávněný výkon funkce (v pozici kondičního trenéra týmu) v utkání proti FC Zbrojovka Brno.

4. Disciplinární komise potrestala klub SK Dynamo České Budějovice za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení pyrotechniky a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání proti AC Sparta Praha peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun.

5. Disciplinární komise potrestala klub AC Sparta Praha za nesportovní chování fanoušků (pronesení a použití pyrotechniky a výtržnosti fanoušků) v utkání proti SK Dynamo České Budějovice peněžitou pokutou ve výši 30 tisíc korun.

6. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem 1.FC Slovácko za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti FC FASTAV Zlín.

7. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC FASTAV Zlín za nesportovní chování fanoušků (pronesení a použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky a výtržnosti fanoušků) v utkání proti 1.FC Slovácko.

8. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem Slezský FC Opava za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti FC Baník Ostrava.

9. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Baník Ostrava za nesportovní chování fanoušků (pronesení a použití pyrotechniky a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání proti Slezský FC Opava.

10. Příští zasedání DK LFA se uskuteční 15. 8. 2019 od 14 hodin v Praze.

Štěpán Hanuš

Ředitel komunikace a PR

LIGOVÁ FOTBALOVÁ ASOCIACE