Češi porazili Ukrajinu v baseballiu!

Čeští baseballisté porazili ve skupině B mistrovství Evropy hráčů do 23 let Ukrajinu 8:1 a výrazně se tak přiblížili postupu do semifinále!

S domácím výběrem, vedeným hlavním trenérem Vladimírem Chlupem, drželi Ukrajinci krok jen v úvodu jinak jednoznačného zápasu! „Ze začátku nám jejich nadhazovač dělal velké problémy, ale naštěstí jsme se ve třetí směně chytli,“ hodnotil povedený duel vnitřní polař Jakub Kubica.

Právě opora ostravských Arrows si připsala jeden ze tří homerunů, které zvedly fanoušky v areálu Tempa ze sedadel. V ofenzivě se ale dařilo i ostatním. Nejvíc tradičně Martinu Mužíkovi, jenž zaznamenal tři hity ze čtyř startů! „Ukazuje se, že v útoku patříme mezi nejlepší týmy na turnaji,“ pochvaloval si kouč Chlup.

Menší komplikace přišly jedině v závěru, kdy na kopci vystřídal Cihláře Blažek. Nadhazovač Eagles se na prkně chvilku hledal, ale při plných metách ho podrželo pole, které dvojautem potrestalo běžecké chyby soupeře a směnu ukončilo jen s jedním obdrženým bodem!.  

Pak už se Blažek chytil a i díky čtyřem strikeoutům dovedl zápas k poklidnému vítězství. „Až na pátou směnu, kdy se náš nadhazovač dostal do malých problémů, jsme v obraně hráli zodpovědně,“ těšilo Kubicu.

Spokojený mohl být i Chlup. Na pálce tým dominoval, když bodoval ve čtyřech ze sedmi směn. Podle plánu vyšlo i střídání nadhazovačů. „Všichni jsou ušetření a čerství na rozhodující boje,“ dodal šéf českého dugoutu.

Výhra je o to cennější, že největší favorit z Holandska je po prohrách s Francií a Velkou Británií ze hry! „Čekali jsme, že ve finále půjdeme na ně. Připravovali jsme se na to. Teď musíme naskautovat další týmy, Německo a Francii. Uvidíme, koho dostaneme do semifinále,“ řekl další z »klubu« homerunářů Martin Zelenka.

Poslední zápas ve skupině sehraje reprezentace v pátek od 19 hodin v Eagles Parku proti Belgii. „Věřím, že vyhrajeme, máme tu jediný cíl, zlaté medaile,“ pozval fanoušky do Krče Zelenka.

Video s Martinem Zelenkou hráčem Tempa Praha https://bit.ly/33kpaiO

https://fotobanka.baseball.cz/f346978703

Kubica po utkání:

Evženie Votinská, Sekretariát ČBA