Česká baseballová reprezentace do 23 let začala ME výhrou nad Chorvatskem!

Česká baseballová reprezentace do 23 let vstoupila do skupiny B domácího mistrovství Evropy vítězstvím, když v areálu pražského Tempa přehrála Chorvatsko 10:6.

Svěřenci Vladimíra Chlupa se hned v první směně ujali vedení 3:0, což jim dodalo potřebný klid. „Na takovém turnaji je vždycky první zápas nervózní. Důležité je, že jsme zvítězili a teď už pojedeme na pohodu dál,“ věří hlavní trenér.

Spokojený byl po všech stránkách. Solidní výkon předvedli nadhazovači, dařilo se v útoku a skálopevně působila i defenziva. „Obrana hrála perfektně. Vojta Menšík s Martinem Červinkou měli krásné zákroky. Neudělali jsme chybu, to je důležité,“ těšilo Chlupa.

Hvězdou zápasu se stal první muž českého pořadí pálkařů Vojtěch Menšík, jenž v páté směně dlouhým odpalem za plot stáhl čtyři body a navýšil vedení na 10:2.

„Pálit jsme začali postupně. Martin Mužík dal krásný dvoubodový homerun a všechno završil Vojta Menšík grandslamem. Ten definitivně zlomil odpor Chorvatů,“ řekl kouč.

Chlup ocenil, že se soupeř nevzdal a bojoval do posledního nadhozu. „V poslední směně Chorvaté ještě zabrali, zaznamenali tříbodový homerun, ale to už jsme při dvou outech situaci kontrolovali a došli si pro vítězství,“ popisoval jemně dramatickou zápletku v koncovce.

Druhý zápas čeká český výběr ve čtvrtek od 15:45), kdy vstoupí jako favorit do souboje s Ukrajinou.

Evženie Votinská, Sekretariát ČBA