Slavia málem přišla o vítězství!

 Mistrovská Slavia ve 3. kole, prvním  domácím zápase  nového ročníku Fortuna:ligy málem přišla o vítězství v 5. minutě nastavení.

Po upozornění video rozhodčího, který postřehl sražení Yunise  Bořilem, kopal olomoucký záložník Houska penaltu.  Střelou do tyče připravil tým o remízu.

Slavia měla v nedělním večeru v Edenu daleko do mistrovské formy a nakonec musela být ráda za nejtěsnější vítězství 1:0. Její hra snesla přísné měřítko pouze na začátku, kdy už v 6. minutě přesný centr van Burena napálil míč do sítě bez přípravy obránce Coufal  Ještě před první půlhodinou pěkný fotbal se vytrácel, zato bylo hodně nepřesností  na obou stranách Jednou z mála dobrých akcí hostí byla střela Plška po kopu z rohu. Míč skončil na břevně Kolářovy branky.

Po změně stran snaha slávistů, v jejichž sestavě se na posledních 15 minut objevil Stanciu, o navýšení skóre  přišla vniveč.  Snaživí hosté se postupem času dostávali častěji na polovinu domácích, ale před brankou byli bezradní, pokud stříleli, tak pánu bohu do oken.

Zápas měl nehezkou tečku, když musel být v 82. minutě  přerušen. Bylo to po pyrotechnickém extempore slávistických fanoušků, kteří se z uzavřené severní tribuny přesunuli na opačnou, jižní stranu, a také zde se chovali nepřístojně, za což už byli dříve potrestáni. A nyní zřejmě čeká Slavii další trest. 

Zápas se nevydařil nejen hráčům Slavie, ale i trenéru Trpišovskému a jeho asistentu Houšteckému, jejichž  hlasité protesty odměnil hlavní rozhodčí Proske žlutou kartou. 

Tisková konference po utkání: trenéři Radoslav Látal, Jindřich Trpišovský.

SK Slavia Praha – SK Sigma Olomouc 1:0 (1:0)

Branka: 6. min. Coufal. Rozhodčí: Proske – Kotík, Novák. ŽK: Bořil, Škoda,  trenéři  Trpišovský, Houštecký – Jemelka, Greščák. Diváci: 13 263.

Slavia : Kolář –  Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil –  Souček – Ševčík, Traoré (46. Král),  Hušbauer (81. Škoda), Zmrhal – van Buren (76. Stanciu). Trenér Trpišovský.

Olomouc:  Reichl –  Sladký, Beneš, Jemelka,  Vepřek (75. Zmrzlý) –  Pilař (64. Yunis), Houska, Greščák,  Plšek (82. Texl), Falta – Nešpor. Trenér  Látal.

Čtsa, ph., audio,

Foto: Steinbergerová,