BASEBALLOVÁ EXTRALIGA ZNÁ PRVNÍHO FINALISTU!

Baseballová Extraliga zná prvního finalistu letošního ročníku. Přímý postup do Czech Series si díky dobrému finiši v závěru TOP6 vybojoval obhájce titulu Arrows Ostrava. Ostravští skončili na prvním místě po základní části, v nadstavbě TOP6 museli odrážet tlak pražských Eagles.

O jejich opětovném boji o titul rozhodly dvě nedělní výhry nad Tempem Praha. „Jsme rádi, že jdeme do finále z prvního místa, což nebylo vůbec jednoduché. Získáme tím čas jak na přípravu, tak na odpočinek. Nejtěžší a nejdůležitější krok je ale stále před námi,“ okomentoval další finálovou účast asistent trenéra Aleš Navrátil.

O druhé finálové místo budou ve Wild Card Series bojovat Eagles Praha a Draci Brno. Eagles Praha drželi dlouho naději na přímý postup, ale nakonec budou muset o Czech Series bojovat s Draky Brno, loňským finalistou a 21násobným mistrem ČR. V roce 2018 podlehli Eagles ve stejné fázi soutěže týmu Arrows Ostrava.

Na 4. příčce skončila Kotlářka Praha, pátí jsou Hroši Brno a šesté Tempo Praha.

Extraliga bude mít v roce 2020 nového člena. Z Nadstavby, ve které se utkaly poslední 4 týmy z Extraligy po základní části s prvními 4 z První ligy, si postup vybojoval tým SaBaT Praha. Příslušnost do nejvyšší soutěže pak obhájili Nuclears Třebíč, Technika Brno a Olympia Blansko. To, že Extraligu opustí Skokani Olomouc bylo jasné už v polovině Nadstavby.

Wild Card Series mezi Draky Brno a Eagles Praha začíná 2.8.2019 a hraje se na dvě vítězná utkání. Czech Series startuje 16.8.2019

28.7.2019

Evženie Votinská, ČBA,

Fotografie je Ladislav Svěnčík,