Uspět můžeme jenom jako soudržný tým, zní boleslavskou kabinou!

Tak jak bývá dobrým zvykem, konala se v předvečer utkání druhého předkola Evropské ligy FK Mladá Boleslav – FC Ordabasy Shymkent tisková konference v press centru Městského stadionu. Na otázky novinářů odpovídali hlavní trenér FK Mladá Boleslav Jozef Weber a nejzkušenější defenzivní hráč současného mladoboleslavského týmu Daniel Pudil.

Úvod středeční tiskové konference byl krátce v předpokládaném stínu nedělní boleslavské prohry ve vršovickém Ďolíčku. „V úterý jsme si něco řekli k prohře na Bohemce, ale sled utkání je nyní tak rychlý, že na ni musíme zapomenout a soustředit se na soupeře z Kazachstánu. Je velmi kvalitní, viděl jsem ho hrát jednou na vlastní oči a třikrát na video záznamech. Hraje na tři nebo na pět beků podle vývoje utkání a tři stopeři, na kterých defenzíva stojí, jsou opravdu vynikající, hlavně argentinský stoper Fontanello,“ pravil Jozef Weber a zdůraznil, že ze soupeře má zdravý respekt a snaží se s hráči pracovat tak, aby nikoho nepodceňovali a soupeře z Kazachstánu už vůbec ne. „Těšíme se na Evropu moc, vybojovali jsme si ji na jaře a pro fotbalisty je odměnou. Pro hodně hráčů bude střetnutí proti Ordabasy Shymkent evropská premiéra a potřebujeme, aby se v každém z nich probudila touha uspět a udělali vše pro to, aby byli v Evropě úspěšní. Bude hodně důležité, jak nám pomůžou mezinárodně ostřílení hráči, hlavně Pudil a Matějovský,“ dodal boleslavský trenér a přiznal, že mezi bosenskými rodáky Mešanovičem a Mehanovičem, z nichž prvně jmenovaný nyní hraje za Boleslav a druhý v Boleslavi působil před třemi lety, proběhlo nějaké telefonické hecování a dovede si představit, že Mehanovič má o velkou motivaci postaráno.

Ofenzivní hráč kazašského protivníka Mirzad Mehanovic ve svém vyjádření neskrýval, že se do Mladé Boleslavi těšil: „Strávil jsem tady čtyři roky a mám tady známé.“ Na otázku, zda trenérovi radil, jak na Mladou Boleslav, odvětil, že se s ním o tom moc nebavil, protože má své známé v Česku, od kterých čerpal potřebné informace. Po zjištění, že se Mladá Boleslav střetne s Ordabasy Shymkent, se s Murisem Mehanovičem telefonicky bavil. „Jsme kamarádi dlouho, a tak jsme si hlavně řekli, že se rádi uvidíme.“ Mirzad Mehanovič prozradil, že v taktické přípravě zápas Mladé Boleslavi na Bohemce rozebírali. „Asi byli málo koncentrovaní,“ poznamenal Mirzad Mehanovič, jenž doufá, že čtvrteční utkání dopadne dobře, co však bude dobré pro Ordabasy Shymkent, neupřesnil.

Boleslavský trenér Jozef Weber potvrdil, že jej za týden čeká nejdelší cesta za fotbalovým soupeřem. To Daniel Pudil, který před středečním tréninkem doprovodil trenéra Jozefa Webera na tiskovou konferenci a pro něhož nejsou zápasy v evropském poháru novinkou, neboť je zažil v dresech severočeského Liberce i belgického Gentu, již v Kazachstánu hrál dvakrát, poprvé za Liberec a podruhé za české národní mužstvo. Vzhledem ke svým zkušenostem měl tedy k devátému boleslavskému vstupu na evropskou scénu co říci: „První kola jsou ošidná, navíc český národ si myslí, že v Kazachstánu musí české mužstvo samozřejmě vyhrát, ale každý dnešní soupeř má kvalitní hráče. Musíme si dát pozor, nesmíme nikoho podcenit a spoléhat na jednotlivce, uspět můžeme jenom jako tým, ve kterém všichni táhnou za jeden provaz,“ řekl ostřílený hráč boleslavské defenzivy Daniel Pudil a ani on se nevyhnul odpovědi na zpackaný nedělní ligový duel. „Sami sebe jsme dostali pod tlak na Bohemce, když jsme obdrželi brzo gól a najednou si nevěděli rady. Teprve když přišel na hřiště Matějovský, mohli jsme se o něho opřít a herně se zlepšili, ale příště to nemůže zůstat jenom na jednom hráči, musí zabrat celý tým. Když si před zápasem řekneme taktiku, musíme ji všichni splnit do puntíku. Co se stalo na Bohemce, to se nesmí už opakovat. Něco jsme si k tomu řekli, co konkrétně, zůstane v kabině. Kluci minulou sezónu hráli výborně jeden za druhého, pomáhali si, aby góly nedostávali a naopak góly dávali. Věřím, že domácí zápas proti Ordabasy Shymkent zvládneme tak, že do odvety pojedeme s nadějí na postup,“ prohlásil Daniel Pudil.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace